Lodziarnia z Mielca doceniona przez brytyjski magazyn o designie: "To wyróżnienie, które motywuje do dalszej pracy"

Lodziarnia  Mielca wyróżniona przez magazyn Wallpaper
Lodziarnia Mielca wyróżniona przez magazyn Wallpaper Fot. materiały prasowe
Lodziarnia Dudek z Mielca wyróżniona została przez popularny magazyn "Wallpaper" zajmujący się tematyką designu, architektury i mody. Lokal w podkarpackim mieście znalazł się w zestawieniu z najlepszymi lodziarniami z całego świata, m.in. z Mediolanu oraz Miami. Wnętrze zaprojektował duet Pigalopus-Malwinę Borowiec i Karolinę Chodur. – Oczywiście, jest to dla nas spore wyróżnienie, które motywuje do dalszej pracy. Zawsze ogromnie nam miło gdy nasze projekty zostaną zauważone docenione, tym bardziej przez znaczące pisma lub instytucje z branży – powiedziały nam dziewczyny z Pigalopus.

Lifestylowy magazyn "Wallpaper" poczuł już lato i w swoim zestawieniu umieścił najlepsze pod względem designu lodziarnie świata. W tym rankingu znalazły się kolorowe lokale z Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Lodziarnia powstała w Szczucinie 31 lat temu
Wśród nich "Wallpaper" wyróżnił lodziarnię z Mielca Dudek, która istnieje już 31 lat. Miejsce założone zostało w Szczucinie w województwie małopolskim. Trzecia generacja lodziarzy otworzyła nowe lokale w okolicy, m.in. w Krakowie, Tarnowie i w Mielcu. Magazyn "Wallpaper" pochwalił właśnie tę znajdującą się w Mielcu.
Za wygląd mieleckiego lokalu odpowiedzialny jest duet Pigalopus, czyli Karolina Chodur i Malwina Borowiec. "Duet wybrał jasną, pastelową paletę wnętrz, które bardzo dobrze komponują się z firmowym menu i smakami banana, jabłka, czy cytryny – czytamy na stronie "Wallpaper".

Dla dziewczyn pochwała od popularnego magazynu to radość i dalsza motywacja do pracy.
– Oczywiście, jest to dla nas spore wyróżnienie, które motywuje do dalszej pracy. Zawsze ogromnie nam miło, gdy nasze projekty zostaną zauważone i docenione, tym bardziej przez znaczące pisma lub instytucje z branży. Wnętrze lodziarni Lody Dudek naszego projektu powstało 2 lata temu, od tej pory cieszymy się dużym zainteresowaniem klientów na dość szerokim polu: od wnętrz komercyjnych i mieszkalnych po aranżacje wystaw, projekty przestrzeni publicznej i mebli miejskich – powiedział w rozmowie z naTemat duet Pigalopus.
W stylu Wesa Andersona
Karolinie i Malwinie udało się stworzyć nowoczesną i przytulną przestrzeń, zachowując przy tym charakter miejsca. Pastelowa kolorystyka kojarzy się z filmami Wesa Andersona.– Zabierając się do pracy zwróciłyśmy uwagę na gamę kolorystyczną lodów Dudek – to ona była naszym wyznacznikiem estetycznym. Skupiłyśmy się na stworzeniu prostych elementów wnętrza, kładąc nacisk na akcent kolorystyczny. Mieniąca się w różnych kolorach folia dodała wnętrzu wyjątkowego charakteru. Bardzo lubimy nieoczywiste akcenty kolorystyczne, a projekt lodziarni pozwolił nam skupić się na tej płaszczyźnie projektu. Jeśli chodzi o zewnętrze, zależało nam na wykonaniu dużej witryny, która ma na celu zapraszać do środka tego niewielkiego, ale przyjemnego miejsca pełnego bajecznych lodów. Niczym u Wesa Andersona – zdradziły dziewczyny.
We wnętrzach uroczej lodziarni Karolina i Malwina zastosowały nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. – W lokalu, jeszcze przed remontem, okazało się że będziemy musiały zostawić istniejące płytki podłogowe w ciekawym kolorze ciemno-turkusowym. Wręcz zakochałyśmy się w podłodze o regularnej siatce i zdecydowałyśmy wykorzystać je w naszym projekcie, dowiązując do nich nowe elementy. Rozplanowanie funkcjonalne połączyłyśmy ze stroną estetyczną. Stworzyłyśmy projekt na zasadzie siatki z płytek, bardzo geometrycznej. Wyeksponowałyśmy ladę, poprzez stworzenie nowej bryły i użycie innego koloru kafelków. W zasadzie wszelkie dodatki potraktowałyśmy jak kolorową posypkę na deserze lodowym. Na witrynie oraz nad ladą kuchenną zastosowałyśmy folię holograficzną, która tworzy ciekawe efekty świetlne, dopełniając delikatne wnętrze – powiedziały.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...