Farbowanie na bardzo jasny blond może zniszczyć włosy. Jak je bezpiecznie rozjaśnić i sprawić, że będą zdrowe?

Jasny blond pasuje osobom o jasnej karnacji.
Jasny blond pasuje osobom o jasnej karnacji. Fot. Instagram/Maja Salamon
Bardzo jasny blond to w dalszym ciągu jeden z najgorętszych trendów w koloryzacji. Choć pięknie i romantycznie prezentuje się na włosach, nie pasuje każdej buzi. O ten kolor trzeba też odpowiednio zadbać, w przeciwnym razie możemy zniszczyć włosy. O tym, jak zadbać o platynowy blond i jak go ochronić, opowiedział w rozmowie z naTemat Tomasz Bożek z salonu "U fryzjerów".

Bardzo jasny blond na włosach, w dodatku przy jasnej karnacji wygląda delikatnie i romantycznie. Choć największy boom na ten kolor włosów już minął, kobiety w dalszy ciągu je rozjaśniają. Blond potrafi nie tylko dodać uroku, ale też odmłodzić buzię. Jeżeli jesteście posiadaczkami ognistego rudego, z pewnością ciężej wam będzie uzyskać jasny blond. Trzeba dużo cierpliwości i wielu wizyt na fotelu fryzjerskim, aby mieć wymarzony kolor.
Jak to zrobić, żeby nie zniszczyć włosów?
Warto podkreślić, że nieumiejętne zabiegi, robione przez nas samych w domu, lub też nawet u fryzjera mogą skończyć się drastycznie. Wykruszenie się włosów do tego stopnia, ze trzeba je obciąć nawet na bardzo krótko to jeden z bardziej przykrych przypadków. Dlatego warto dążyć do wymarzonego koloru z głową. – Na pewno jeśli rozjaśniamy włosy i robimy koloryzację, to ona najkorzystniejsza jest w momencie, gdy używa się takich środków, które chronią włosy przed zniszczeniem. Warto sięgnąć po Olaplex. To taki naturalny środek, który odbudowuje wiązania siarczkowe, od środka reperuje włosy, przywracając je do stanu sprzed koloryzacji – podkreśla Tomasz Bożek z salonu " U Fryzjerów" w Warszawie.

Trzeba pamiętać, że jeden zabieg niekoniecznie pomoże naszym włosom.– Na pewno lepiej jest stopniowo schodzić do jasnego koloru, jeśli oczywiście mamy ciemne włosy, niż robić to podczas jednego zabiegu. Lepiej raz rozjaśnić, ten kolor trochę się wypłucze, poczekać, potem znowu pofarbować. Jest to dużo korzystniejsze, niż podczas 9-godzinnego zabiegu w salonie – zdradza stylista fryzur.
Nie każdemu jasny blond pasuje
Nie każda z nas może pozwolić sobie na biały blond. – Na pewno w takim jasnym kolorze nie będą dobrze wyglądać osoby, które mają ciemną karnację, bo jest to tandetne. Na pewno ktoś, kto ma niebieskie oczy i jasną karnację, będzie wyglądał naturalniej w takim kolorze, chociaż może być nieco mdło. Jeżeli ktoś ma mocno czerwieniącą się twarz, taki biały blond jeszcze bardziej to podkreśli. Wtedy trzeba by było użyć sporo podkładu, żeby zatuszować te zaczerwienienia – powiedział Bożek.

O włosy w tym kolorze trzeba zadbać też w domu. Platynowy blond szybko może zżółknąć, a to nie wygląda estetycznie.– Żeby kolor nie był żółty, używa się takiej maski, lekko wpadającej w fiolet i srebro, która podtrzymuje bardzo jasny kolor. Polecam też profesjonalne rekonstrukcje, robione u fryzjera, gdzie nakłada się specjalne produkty, mające za zadanie nawilżyć, regenerować i wewnątrz je zrekonstruuować.

Szary, różowy i balejaż to fryzjerskie trendy na wiosnę

Platynowy blond to nie jedyny popularny kolor na wiosnę, na który decydują się kobiety. – Jeżeli ktoś robi takie jasne włosy, na przykład rozjaśniaczem, to później farbuje je na szaro lub różowo. Takie kolory są teraz modne. Znów wraca też balejaż. Są to jasne włosy, robione cieniutkimi refleksami, pasemkami – wyjaśnia Tomasz Bożek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...