Ustalili, który alkohol jest najgorszy dla skóry. Zwłaszcza, jeżeli masz trądzik

Czerwone wino jest niekorzystne dla skóry
Czerwone wino jest niekorzystne dla skóry Fot. Instagram
Czerwone wino wcale nie jest takie zdrowe, jak nam się wydaje. Choć oczywiście może działać pozytywnie na nasz organizm, dla skóry nie jest dobre. Szczególnie nie polecane jest osobom borykającym się ze schorzeniem trądzika różowatego. Dlaczego?

Wielokrotnie mówiono już, że czerwone wino wypijane w małych ilościach dobrze wpływa na pracę serca czy pomaga zwalczyć zmęczenie. Inne zdanie na ten temat ma internista dr Mark Menolascino. "Picie większej ilości wina niż umiarkowana może zwiększyć ryzyko raka, depresji i chorób serca”– przytacza słowa lekarza serwis Independent.co.uk.

Czerwone wino fatalne dla skóry

Mało tego, wybór tego popularnego trunku może bardzo niekorzystnie wpłynąć na naszą skórę, zwłaszcza, gdy dokucza nam trądzik różowaty. Jak podkreśla dr Isabel Sharkar w rozmowie z Popsugar.com, czerwone wino to najgorszy napój dla skóry ze wszystkich alkoholi.
Wszystko przez niefiltrowany sfermentowany sok winogronowy, który zdaniem Shakar fatalnie wpływa na cerę. Dodatkowo ten alkohol rozszerza naczynia krwionośne, a to nasila zaczerwienienia i zaostrza podrażnienia, które po wypiciu wina stają się jeszcze bardziej widoczne. Codzienne picie wina, nawet w małych ilościach może też obciążać wątrobę i zwiększać zagrożenie marskości.

Jednak nie tylko czerwone wino, ale też inne trunki nie są dobre dla naszej cery. Mowa o kolorowych drinkach, jak m.in. Pina Colada, które choć są pyszne i efektownie wyglądają, zawierają bardzo dużo cukru. Oprócz alkoholu mają też w sobie dużo słodkich dodatków, takich jak syropy czy soki- a to wybuchowa mieszanka dla cery. Podobnie jest z rumem, który sam w sobie jest naszpikowany cukrem. Jeżeli dodatkowo połączymy go z colą lub innym napojem gazowanym, mocno może obciążyć naszą wątrobę. Piwo i whisky również nie będą przyjaciółmi naszej skóry.

Happy Birthday to me! #pinacolada #islandlife #pemba #constanceaiyana

Post udostępniony przez Its_me_lisa (@lisacormackthomson)

Jaki alkohol najlepszy dla skóry?
Co zatem pić? Oczywiście najlepiej jest unikać alkoholu, wtedy kondycja naszej skóry będzie znacznie lepsza. Jednak jeżeli chcemy sięgnąć po alkohol, tym bardziej, gdy mamy problemy z trądzikiem, wybierajmy ten czysty. Dobrze sprawdzi się na przykład wódka połączona z wodą i cytryną. Jak twierdzi dr Shakar, czysty alkohol praktycznie nie zawiera dodatków, "najszybciej porusza się po ciele" i powoduje najmniejszą ilość uszkodzeń, zwłaszcza tych na skórze następnego dnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...