PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

Ten bilet kosztuje ponad 1000 złotych. Teraz młodzi mogą podróżować nim za darmo po 30 krajach!

18-latki już niedługo będą mogły podróżować za darmo po Europie
18-latki już niedługo będą mogły podróżować za darmo po Europie Fot. Instagram/Beautiful Europe
Dobra wiadomość dla wszystkich nastoletnich miłośników podróży. W tym roku 18-latkowie dostaną prezent od Manfreda Webera, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, który postanowił obdarować młodych mieszkańców Unii Europejskiej biletem Interrail. Dzięki niemu będą mogli podróżować za darmo po całej Europie. Zobaczcie szczegóły.


Parlament Europejski zatwierdził plan Manfreda Webera, którego celem jest umożliwienie młodym Europejczykom bezpłatnego podróżowania. 15 tysięcy 18-latków już niedługo będzie miało taką możliwość.

Warunki, aby móc podróżować za darmo po Europie, są proste. Trzeba zarejestrować się między 12 a 16 czerwca na stronie European Youth Portal w zakładce "travelling". Szansę w pierwszej kolejności dostanie młodzież, która 18 lat skończy najpóźniej 1 lipca 2018 roku. Z kolei 18-latkowie, mający urodziny po 1 lipca, będą mogli wystartować w projekcie za rok. Zgłaszając się trzeba podać, jakie miejsce lub zabytek, który jest ważny dla dziedzictwa kultowegom, dana osoba chce zobaczyć.

Szczęśliwcy, którzy zgarną bilet, zyskają miano ambasadorów programu  DiscoverEU. Ich zadaniem będzie dokumentowanie podróży w mediach społecznościowych, używając odpowiedniego hasztagu. Najlepsze fotografie z wojaży zostaną wyróżnione na wystawie w Parlamencie Europejskim.
Nie wiadomo jeszcze, jak przyjmie się program Discover EU. Jeżeli będzie miał dobry odbiór, niewykluczone, że w kolejnych edycjach bilet Interrail dostanie każdy 18-letni mieszkaniec Unii Europejskiej. Brzmi jak marzenie, tym bardziej, że można z nim podróżować aż po 30 krajach Europy: nie tylko pociągami, ale też promami, m.in. między Włochami, Grecją oraz jej wyspami.

Do programu po bezpłatne bilety mogą zgłaszać się indywidualne osoby oraz grupy do pięciu osób. Zwycięzców poznamy na początku lipca. Warto podkreślić, że w standardowej ofercie ceny biletów Interrail wahają się od 208 euro do 850 euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"