W Poznaniu powstaje żywy dom-ogród. Na tarasach mieszkań posadzonych zostanie aż siedem tysięcy roślin!

Żywy dom-ogród powstaje w Poznaniu
Żywy dom-ogród powstaje w Poznaniu Fot. materiały prasowe/ Ultra Architects
Niepowtarzalny. To słowo pasuje do projektu, który powstaje w Poznaniu. Mowa o zielonym domu-ogrodzie, którego olbrzymie tarasy wypełnione zostaną siedmioma tysiącami roślin, takimi jak m.in. byliny, krzewy i drzewa. Zobaczcie szczegóły!

Ogród-dom to pierwsza taka inwestycja w Polsce, a dokładniej w stolicy Wielkopolski - Poznaniu. Budynek przy parku Wodziczki składa się z piętnastu apartamentów, których olbrzymie tarasy obsadzone zostaną siedmioma tysiącami roślin, takimi jak m.in. kwiaty, trawa, krzewy czy drzewa.

Roślinność posadzona zostanie w specjalnym pojemnikach, wyposażonych w system nawadniający i odwadniający oraz odpowiednią izolację, która będzie chronić ją przed zmieniającą się pogodą. Twórcom tego projektu, czyli studiu Ultra Architects szczególnie zależało na tym, żeby posadzone zostały rośliny rodzime.
– Założenie było takie, że to ma być nasza rodzima roślinność, która w Polsce występuje. Trzeba jej było stworzyć takie warunki gruntowe i techniczne, żeby mogła na takich tarasach rosnąć. Właśnie ta nasza roślinność gwarantuje, że owady takie jak trzmiele czy pszczoły wykorzystają to, co na tych roślinach się pojawi, w formie kwiatów czy owoców – zdradza w rozmowie z naTemat Tomasz Osięgłowski ze studia Ultra Architects.

Warto podkreślić, że zielenią opiekować się będzie profesjonalna firma ogrodnicza. W budynku zainstalowane zostaną też budki lęgowe dla ptaków. Budowa budynku na poznańskim osiedlu Sołacz rozpoczęła się w maju i zakończy się w sierpniu 2019 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...