Anja Rubik znowu udowadnia, że nie jest zwykłą modelką. Po raz kolejny porusza ważną kwestię

Anja Rubik po raz kolejny w ważnej kwestii. tym razem uświadamia w kwestii zanieczyszczenia oceanów i jego konsekwencjach
Anja Rubik po raz kolejny w ważnej kwestii. tym razem uświadamia w kwestii zanieczyszczenia oceanów i jego konsekwencjach Fot. Instagram/anjarubik
Anja Rubik to jedna z najlepszych na świecie modelek, która słynie nie tylko z pięknych zdjęć i znajomości mody, ale również zaangażowania w kwestie społeczne. Rubik mocno wspierała protesty polskich kobiet i zorganizowała edukacyjną kampanię #sexedpl. Teraz przyszedł czas na walkę z zanieczyszczeniem oceanów.


W zeszłym roku do udziału w istotnej kampanii dotyczącej edukacji seksualnej #sexedpl Anja namówiła wielu znanych Polaków, w tym m.in. Maffashion, Roberta Biedronia, Macieja Stuhra czy Dorotę Masłowską. Ostatnio wiele mówi się o zanieczyszczeniu oceanów i ogromnych ilościach plastiku, które się w nich znajdują.

Modelka postanowiła przyłączyć się do uświadamiania ludzi w kwestii tego problemu i we współpracy z organizacją "Parley for the Oceans" i magazynem "Porter" wykonała sesję, mającą trafić do wielu ludzi, udowadniając im jak poważnym problemem w dzisiejszym świecie jest zanieczyszczenie środowiska. Zdjęcia wykonał słynny fotograf - Mario Sorrenti.
Anja Rubik uświadamia w kwestii ekologii
Na swoim profilu na Instagramie modelka napisała: "Przeczytaj o wpływie zanieczyszczenia plastikiem na oceany, które są na skraju katastrofy. Dowiedz się więcej o tej ważnej sprawie i o tym, jak możemy stać się bardziej odpowiedzialni jak przemyśleć dotychczasowe standardy i zaakceptować eko-innowacje".
Okazuje się, że to m.in. właśnie Anja namówiła redaktor naczelną magazynu na zrealizowanie sesji w słusznej sprawie. Pod innym zdjęciem na swoim profilu modelka napisała, że to właśnie moda jest branżą, która najszybciej tworzy trendy, więc czas, aby zaczęła również angażować się w istotne sprawy. Być może za pośrednictwem tego typu medium uda się dotrzeć do masowej świadomości, choć trzeba przyznać, że w tej kwestii jest coraz lepiej.

Ostatnio Unia Europejska poinformowała o chęci wprowadzeniu regulacji dotyczących stosowania plastiku, a wspomniany magazyn, z którym przy sesji pracowała Anja, zdecydował się na odpuszczenie plastikowych opakowań, których używał do wysyłania prenumeraty pisma. Anja apeluje, aby każdy, na początek, spróbował zrezygnować z jednego plastiku w swoim życiu. To niewiele, ale od czegoś trzeba zacząć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!