"Nie staram się za wszelką cenę wszystkim zaimponować". Krychowiak zdradza nam, jak to jest z tymi jego ubraniami

W warszawskim butiku Grzegorza Krychowiaka mężczyzna będzie miał możliwość uszycia garnituru na miarę i zakupu stylowych dodatków, które sprawdzą się w codziennych stylizacjach
W warszawskim butiku Grzegorza Krychowiaka mężczyzna będzie miał możliwość uszycia garnituru na miarę i zakupu stylowych dodatków, które sprawdzą się w codziennych stylizacjach Fot. Maciej Stanik
Grzegorza Krychowiaka znamy przede wszystkim jako reprezentanta Polski w piłce nożnej. Piłkarz, poza osiągnięciami sportowymi, słynie również z niebanalnych stylizacji, które jednych zachwycają, a innych szokują. Krychowiak nie przejmuje się negatywnymi komentarzami i konsekwentnie trzyma się swojego stylu. W rozmowie opowiada nam o modzie i podstawowych zasadach dobrego stylu.


Przy okazji wizyty w Polsce, udało mi się spotkać z Grzegorzem Krychowiakiem w jego nowym butiku, położonym w centrum stolicy. Już sama lokalizacja sprawia, że modowy biznes może okazać się sukcesem, a gdy dodamy tego nazwisko popularnego piłkarza wydaje się, że nie ma siły, aby ten projekt nie wyszedł. Grzegorz Krychowiak opowiedział mi o butiku, modzie i męskim stylu, na którym zna się jak mało kto.


Skąd pomysł na Balamonte? Czy warszawski butik jest początkiem większego planu?

Na razie staram się skupić na tym jednym butiku. Chcę, żeby wszystko zaczęło dobrze funkcjonować. Pomysł narodził się kilka miesięcy temu, chyba w listopadzie. Od lutego zaczął się remont tego miejsca, w którym teraz siedzimy. Sądzę, że to idealne miejsce na taki butik.


Kiedy pomysł się narodził, to Marcin, manager, przyszedł do mojego brata i razem zaczęliśmy o tym myśleć, kreować całą koncepcję, Mój wkład w cały butik jest duży, ale mam też swój zawód, jestem piłkarzem i na tym skupiam się przede wszystkim. Na każdy sezon będę jednak chciał brać udział w przygotowywaniu kolekcji garniturów, wybierać takie, które mi się podobają, są modne i dobrze wyglądają. To będą garnitury, które sam z chęcią bym włożył.


Czy to tylko garnitury na miarę czy w sklepie znajdziemy coś jeszcze?

Podstawą są garnitury szyte na miarę, choć wiem z własnego doświadczenia, że są też takie momenty, w których potrzebujemy garnituru na już, na jutro, więc oczywiście i na takie potrzeby będziemy otwarci i przygotowani. W sklepie dostępna będzie zatem kolekcja regularna i wiele dodatków - buty, paski, płaszcze, torby. Będziemy mogli ubrać klienta od A do Z.

Twoich fanów na pewno zastanawiają się czy będzie cię można spotkać w butiku...

Tak, oczywiście. Jak tylko będzie taka możliwość, gdy będę przyjeżdżał na zgrupowania reprezentacji Polski, bo zwykle właśnie w takich momentach jestem w kraju, na pewno będzie mnie można spotkać w butiku. Czasu zawsze jest niewiele, ale będę chciał wykorzystać te momenty na pojawianie się tutaj, to dla mnie ważne.

Słyniesz nie tylko z osiągnięć sportowych, ale również z ciekawych stylizacji. Jedni je kochają, inni nienawidzą - przejmujesz się opiniami innych?

Ja przede wszystkim robię to, bo sprawia mi to przyjemność. Nie staram się za wszelką cenę komuś zaimponować. Jeżeli ktoś to doceni i komuś się to podoba, to jest mi bardzo miło. Z drugiej strony zdaję sobie też sprawę,że nie można dogodzić wszystkim i zawsze znajdzie się grupa ludzi, której to się nie będzie podobało. Wiem i rozumiem, że to po prostu trzeba zaakceptować.

Szykujesz jakieś modowe niespodzianki na sam Mundial?

Teraz jest bardzo napięty czas i muszę skupić się przede wszystkim na piłce - przygotować się na Mundial i skupić się na turnieju, który w tym momencie jest najważniejszy. Nie szykuję stylizacji, ale mogę jednak zdradzić, że pracujemy nad ciekawą kolekcją garniturów na okres zimowy.
Na co dzień planujesz stylizacje czy działasz spontanicznie?

Nic nie planuję, wszystko zawsze wychodzi bardzo spontanicznie. Absolutnie nie zastanawiam się dniami, tygodniami w co się ubrać na konkretną okazję czy zgrupowanie. Mam swój styl i staram się trzymać go na co dzień.

Są rzeczy, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie?

Przede wszystkim klasyczny płaszcz na zimne dni, dobrze skrojony garnitur i dobre jeansy na okazje, w których nie musimy wyglądać oficjalnie.

Jak powinien wyglądać stylowy mężczyzna, masz jakieś wskazówki?

Kluczowe są przede wszystkim detale. To one decydują o sukcesie stylizacji. Jeżeli chodzi o ubrania to warto pamiętać o dobrym rozmiarze - to niby oczywiste, ale wiele osób nie zwraca na to uwagi. Jeśli chodzi o garnitur to musi być przede wszystkim dobrze skrojony - jeśli mamy problem z dobraniem odpowiedniego modelu, warto zdać się na wiedzę osoby, która może nam doradzić. To się po prostu widzi i gdy raz się to zrozumie, nie chce się już kupować innych rzeczy. Warto też pamiętać, że jeżeli podejmujemy większe "ryzyko", jeśli chodzi o marynarkę, to nie szalejmy ze spodniami - niech uspakajają całą stylizację.

W butiku każdy znajdzie coś dla siebie, a jeśli będzie potrzebował pomocy, to na miejscu będzie osoba, która doradzi, podpowie jak wybrać odpowiedni model i krój tak, aby wszystko było dopasowane do sylwetki.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu