"Wychowani w latach 90. uważają je za brzydkie". Teraz wąskie okulary nosi niemal każda nastolatka

Niemal dla każdego, kto wychowywał się w latach 90., wąskie okulary jeszcze do niedawna były synonimem obciachu. Teraz znajdziesz je w każdej sieciówce
Niemal dla każdego, kto wychowywał się w latach 90., wąskie okulary jeszcze do niedawna były synonimem obciachu. Teraz znajdziesz je w każdej sieciówce Fot. Instagram/ ralucafr, diellzazogaj
To, że moda co jakiś czas powraca chyba nikogo już nie dziwi. Często do łask powracają trendy, które zawsze wzbudzały sporo kontrowersji, bo tak naprawdę mało komu pasują, a mimo to nagle nosi je co druga osoba. Po bluzkach z bufkami, topach odsłaniających brzuchy i butach kaczuszkach przyszedł czas na wąskie okulary, które znajdziemy w tym sezonie w każdej sieciówce. Czy każdy powinien je nosić?


Lata 90. znowu na fali
Wąskie okulary są modne, ale powiedzmy sobie szczerze - mało kto dobrze w nich wygląda. Instagram pęka w szwach od zdjęć dziewczyn pozujących w modelach nawiązujących do lat 90. - noszą je blogerki, modelki, celebrytki i największe gwiazdy. To zwykle właśnie one, w przypadku sezonowych trendów, decydują o tym, co wypada, a czego nie powinno się nosić w danym roku. Często naśladując popularne osoby zapominamy o tym, że im zrobienie zdjęcia nie zajmuje kilku minut, ale - w większości przypadków - dużo dłużej. Trudno się zatem dziwić, że na fotografiach zawsze wyglądają świetnie, a trendy, które lansują - choćby najdziwniejsze - wydają się wspaniałe. Co innego, gdy przychodzi nam wykorzystać je w prawdziwym życiu. Wtedy mogą pojawić się schody.
Oczekiwania vs rzeczywistość
W przypadku "najmodniejszych okularach 2018" wiele osób podążających za trendem może spotkać bolesne zderzenie z rzeczywistością, a dodatek, który miał pomóc urodzie i dodać stylu, w praktyce może zadziałać dokładnie odwrotnie. Mimo tych "modowych" zagrożeń oprawki, które jeszcze niedawno wydawały się mało atrakcyjne teraz biją rekordy popularności i znaleźć je można w najpopularniejszych sieciówkach takich, jak H&M, Stradivarius czy Zara.


– W tym sezonie powraca dużo mody i trendów, nawiązujących do lat 80. i 90., od których jeszcze niedawno się uciekało i które ludziom urodzonym w tych czasach wydawały się po prostu brzydkie. Najchętniej noszą je natomiast nastolatki, które urodziły się już w latach 2000 – mówi Kalina Kaczmarek, stylistka. – Trendy takie jak właśnie wąskie okulary, choć jeszcze rok temu wydawały się nieładne i mało uniwersalne, teraz już zdążyły się "opatrzeć", przez co nie budzą tak negatywnych odczuć. Takie oprawki zwykle wybierane są często nie dlatego, że się podobają, ale dlatego, że są trendy. Pytanie ile to jeszcze potrwa.


Coś rzeczywiście jest w tym uwielbieniu do trendów, na które nie trafiliśmy za ich pierwszego życia. Moją mamę, która dorastała w połowie lat 80., nieustająco dziwią moje zachwyty dotyczące stylizacji rodem z "Dynastii". Mnie samej z kolei wielokrotnie trudno zrozumieć powrót niektórych nieszczęsnych trendów z początków lat 2000.
Komu takie oprawki naprawdę pomogą
Przy okazji tego i innych trendów w głowie trzeba mieć odrobinę umiaru i nie podchodzić do wszystkiego, co widzimy bezrefleksyjnie. Warto się zastanowić czy sukienka, spodnie czy właśnie okulary pasują do nas, do naszego ciała czy twarzy. Moda nie polega przecież na bezsensownym kopiowaniu tego, co widzimy na Instagramie, ale wybieraniu tego, co do nas pasuje. Jeżeli sami nie umiemy o tym zadecydować warto poprosić o radę osobę, która faktycznie się na tym zna.

W/ Meryl Streep #Juliaroberts #Merylstreep

Post udostępniony przez Julia Roberts (@juliaroberts.official)

– Krótkie oprawki najlepiej wyglądają na owalnej lub pociągłej buzi, którą optycznie skrócą. Wystarczy zresztą spojrzeć na Julię Roberts czy Meryl Streep, które właśnie takie okulary wybierają – tłumaczy Kalina Kaczmarek. – Ten trend powinny zdecydowanie odpuścić sobie osoby z buzią w kształcie serca, którą takie oprawki zniekształcą.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Serial zachwycił miliony, mamy teraz film. "Downton Abbey" to idealny tytuł na jesień
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik