Jaka miss mundialu?! Oglądam z koleżankami mecze, ale głównie dla tych kilku trenerów

Przez przystojnych trenerów możesz nagle stać się największą fanką piłki nożnej
Przez przystojnych trenerów możesz nagle stać się największą fanką piłki nożnej Fot. Instagram/ garuda_evolution, herve.renard.hr, beautiful_game_news
Mecz Polska - Senegal wzbudzał i wciąż wzbudza wiele emocji. Sama nie jestem wielką fanką piłki nożnej, ale przyznam, że kiedy gra nasza reprezentacja, przeżywam to jak przystało na najbardziej zagorzałego kibica. Przez półtorej godziny uważam, że świetnie sprawdziłabym się w roli zawodnika, a jako trener wiele bym ich nauczyła (poćwiczyłabym np. podawanie piłki DO PRZODU). Ostatni mecz oglądałam, w dużej mierze, w damskim towarzystwie, w związku z tym pewnych komentarzy nie dało się uniknąć. I nie mam tu na myśli tylko gry.

Oczywiście samego meczu i gry Polaków również nie dało się pominąć. Nie jestem żadnym specem i wszystko oceniam z perspektywy laika, ale wydaje mi się, że do skomentowania wczorajszego popisu nie trzeba było wiedzy eksperckiej. Kiedy po drugim golu wstyd było już patrzeć na powolne przemierzanie boiska przez zawodników, przyszedł czas na szukanie pozytywnego aspektu tego przykrego widowiska. Pech chciał, że ze znajomymi znalazłyśmy go w drużynie przeciwnej. Trener Senegalu zdobył nasze serca.

Na tych trenerów warto zwrócić uwagę
Być może zabrzmi to seksistowsko, trudno. Skoro świat, głównie jego męska część, może zachwycać się seksownymi WAGs to dlaczego my, dziewczyny, nie możemy zwrócić uwagi na przystojnych uczestników mundialu. Charyzmatyczny Aliou Cissé w doskonale skrojonym garniturze na boisku prezentował się świetnie, wyglądał trochę, jakby dopiero co skończył sesję zdjęciową do magazynu o modzie. Nie on jeden zwraca uwagę wyglądem. Okazuje się, że wielu trenerów międzynarodowych reprezentacji to bardzo atrakcyjni mężczyźni, którzy mogą umilić mundial tym kobietom, które za samymi meczami nie przepadają, a w najbliższych tygodniach są na nie skazane.

Myślę, że warto trzymać kciuki za reprezentację Maroka i kibicować im przy wyjściu z grupy. Trenerem drużyny jest Hervé Renard - Francuz, dzięki któremu Maroko pojawiło się na mundialu pierwszy raz od 20 lat. Poza imponującymi osiągnięciami piłkarskimi, Renardowi nie da się też odmówić uroku osobistego. Mimo że dobiega 50-tki, w niczym nie przypomina typowego pana w średnim wieku. To chyba nie tylko moje zdanie, ponieważ, jak podają zagraniczne media, po pierwszym, niestety przegranym, meczu Maroko w tegorocznych mistrzostwach widzowie porównywali Renarda do disneyowskiego księcia i popularnego aktora Matthew McConaughey.
Kto kocha brytyjski styl, na pewno zapała miłością również do Garetha Southgate'a. Nie jest typowym przystojniakiem, ale ma w sobie łobuzerski urok. Trener reprezentacji Anglii na pierwszy mecz mundialu wybrał trzyczęściowy, granatowy garnitur, który podkreślił jego sylwetkę. Mężczyzna prezentował się jak prawdziwy brytyjski gentleman, a iskra w oku sprawiła, że z powodzeniem mógłby wcielić się w rolę Jamesa Bonda. Kiedyś, być może, wspomniałabym również Joachima Loewa (zakładając, że udałby się do dobrego fryzjera), jednak wciąż mam przed oczami jego dziwne i mało apetyczne zachowanie z brazylijskiego mundialu.
Polska reprezentacja na tegorocznych mistrzostwach zmierzy się jeszcze z Kolumbią i Japonią. Niestety, przynajmniej moim zdaniem, próżno tam będzie szukać ewentualnego pocieszenia we wzdychaniu do przystojnych trenerów. Przede wszystkim wciąż mam nadzieję, że kolejne mecze wśród polskich kibiców obfitować będą raczej w okrzyki radości niż przekleństwa i gorzkie słowa pełne wstydu, żeby nie powiedzieć - pogardy. Trzymam kciuki za naszą reprezentację i do ostatniej chwili będę wierzyła, że tym razem nam się uda.
Jeśli jednak, podczas meczu z Kolumbią, znowu trzeba będzie odwrócić uwagę od "błędów" Polaków na boisku, wypatrujcie Jamesa Rodrígeza. Zawodnik Kolumbii podczas pierwszego meczu na mundialu był kontuzjowany, jednak 24 czerwca zagra mecz przeciwko biało-czerwonym. Żółta koszulka, numer 10, oby nie było potrzeby, aby o tym pamiętać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...