To ona przykuła uwagę internautów. Kim jest tajemnicza albinoska ze zdjęcia z Meghan Markle?

Mimo że księżna Sussexu budzi ostatnio największe zainteresowanie, tym razem uwagę internautów skradła tajemnicza piękność z drugiego rzędu. Kim jest?
Mimo że księżna Sussexu budzi ostatnio największe zainteresowanie, tym razem uwagę internautów skradła tajemnicza piękność z drugiego rzędu. Kim jest? Fot. Instagram.com/oam_foundation
Podczas gali Queen's Young Leaders pojawiła się postać, która skutecznie przyćmiła księcia Harry'ego i księżną Meghan. Nie łudźcie się, że chodzi o królową Elżbietę.

Książę Harry i Meghan Markle to jedna z najgorętszych par showbiznesu. Media wnikliwie śledzą każdy ich krok, a internauci z lubością analizują każdy strój i gest księżnej Sussexu. To jednak nie zbija z tropu świeżo upieczonych małżonków, którzy zdają się nie ulegać przesadnej krytyce. A tej za każdym razem z jakiegoś powodu przybywa. Podobnie jest i tym razem.

Po wczorajszej gali Queen's Young Leaders sieć obiegły zdjęcia dokumentujące to wydarzenie. Na jednym z nich - grupowym - księżna siedzi w pozycji "noga na nogę", za co spadła na nią fala krytyki ze strony internautów, którzy złośliwie dopytują, czy Meghan naprawdę nie wie, że taka pozycja po prostu nie przystoi...
I mimo że w geście obrony pojawiają się zdjęcia księżnej Diany, która również nie zawsze idealnie odnajdywała się w podobnych sytuacjach, medialna kula śnieżna rośnie.

W tle tej sytuacji na gwiazdę internetu wyrasta inna postać - dziewczyna z tego zdjęcia:
To właśnie na nią zwrócili uwagę internauci na całym świecie. I nic dziwnego. W oczy rzuca się jej styl i uroda. Okazuje się, że tajemnicza piękność to Sethu Mbuli, 24-letnia aktywistka, która została wyróżniona podczas Queen's Young Leaders za wyjątkowy wkład w walkę ze stygmatyzacją, jaka spotyka albinosów w Afryce Południowej. Ponieważ Sethu jest albinoską i od lat zmaga się z problemami wynikającymi z tego faktu, w pewnym momencie postanowiła dodatkowo zaangażować się w pomoc albinosom mieszkającym w Afryce, gdzie np. na takie osoby odbywają się polowania. Założyła organizację Love, This Skin, w ramach której edukuje i wspiera rodziny albinosów oraz zachęca ich do dzielenia się swoimi historiami. "Jestem czarną kobietą z białą skórą" – mówi Sethu i uczy albinosów, by myśleli o sobie pozytywnie, mimo że - jak sama przyznaje - nie zawsze jest to łatwe. Poza oczywistymi różnicami wynikającymi z wyglądu albinosi często borykają się z kiepskim wzrokiem (niektórzy prawie nie widzą) i problemami skórnymi .
W mediach społecznościowych Sethu nie kryła dumy i wzruszenia z powodu otrzymanego podczas Queen's Young Leaders wyróżnienia. Zainteresowanie internautów jeszcze bardziej zmotywowało ją do działania, a jednocześnie pokazało, że albinizm może być sposobem na wyróżnienie się i... zaistnienie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...