Ten masaż wyszczupli sylwetkę i zredukuje cellulit. Drenaż limfatyczny to nowy hit

Drenaż limfatyczny to masaż leczniczy, który ma również sporo właściwości kosmetycznych. Pozwoli zniwelować cellulit i wyszczuplić sylwetkę
Drenaż limfatyczny to masaż leczniczy, który ma również sporo właściwości kosmetycznych. Pozwoli zniwelować cellulit i wyszczuplić sylwetkę Fot. Instagram/ emmanuelfhk, anjatyrrell
Drenaż limfatyczny to masaż, który w ostatnich miesiącach zdobywa coraz większą popularność. Choć jest to zabieg leczniczy, klientki odkryły również jego działanie kosmetyczne - masaż pozwala wyszczuplić sylwetkę i pozbyć się cellulitu.

Na czym polega drenaż limfatyczny?
Głównymi zadaniami drenażu limfatycznego jest pobudzenie limfy i krążenia krwi. Ich spełnienie pozwala na poprawę kondycji organizmu i wyglądu skóry oraz sylwetki - masaż sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Zabieg ma również funkcję oczyszczającą - zastoje limfatyczne powstające w organizmie są spowodowane tym, że limfa zbiera w sobie wirusy, zarazki i chemię, wytwarzaną przez mięśnie (zakwasy) oraz chemię stresową.

– Drenaż limfatyczny jest przede wszystkim masażem leczniczym, pobudzającym układ limfatyczny. Powinien być stosowany przez kobiety po mastektomii i u osób z chorobami nowotworowymi, w których usuwane są węzły chłonne – tłumaczy nam Małgorzata Bąk, dyplomowana masażystka. – Drenaż może być również stosowany profilaktycznie, udrażniając węzły chłonne i usuwając zastoje limfatyczne. Kobiety odkryły również kosmetyczne korzyści płynące z zabiegu, gdy przepchane zostaną zastoje, zwłaszcza z okolic stawów skokowych, kolanowych, biodrowych oraz ud, sylwetka się wyszczupla i zanikają również komórki odpowiedzialne za powstawanie cellulitu – dodaje.
Ten masaż nie jest dla wszystkich
Drenaż limfatyczny jest masażem uciskowym i dość powolnym. Jeden zabieg trwać może nawet dwie godziny i nie należy do najprzyjemniejszych. Zwykle wykonywany jest ręcznie, choć istnieją również specjalne, przeznaczone do tego maszyny. Wygląda to tak, że masażysta, za pomocą ucisków, "przeciska" limfę w stronę węzłów chłonnych. Oczywiście, aby zobaczyć efekt, nie wystarczy poddać się zabiegowi raz. Liczba potrzebnych masaży oceniana jest indywidualnie po drugim zabiegu. Niektórym wystarczyć mogą już trzy. Drenaż limfatyczny niestety nie jest dla każdego, o czym przestrzega Małgorzata Bąk.

– Nie jest wskazany podczas trzech pierwszych dni okresu, podczas pierwszego trymestru ciąży, a także przy zmianach skórnych, zakrzepicach i żylakach. U osób z chorobami serca możemy wykonywać masaże, w tym drenaż, ale pod warunkiem wcześniejszej konsultacji z lekarzem – mówi masażystka.


Wielu kobietom dokucza nieprzyjemne uczucie "ciężkich nóg", które uprzykrza codzienne życie. Tutaj również rozwiązaniem okazuje się drenaż. Z opowieści koleżanek wiem, że już po jednym zabiegu uczucie spuchniętych nóg zniknęło i stały się one "lżejsze", a skóra na całym ciele wydawała się bardziej napięta.
Co na początek?
Wybierając rodzaj masażu możemy zdecydować się na wersję częściową, całkowitą albo drenaż limfatyczny twarzy, który ma zapewnić buzi przyjemne uczucie relaksu i rozluźnienia. Ceny drenażu limfatycznego są, w zależności od miejsca, bardzo różne. Zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą nawet na 300.

– Pacjentkom rekomenduję masaż całkowity, szczególnie na początku. Bywa, że kobiety kojarzą swoje dolegliwości z nogami i decydują się na drenaż tylko dolnej części ciała, co nie zawsze może być słuszne – wyjaśnia Małgorzata Bąk. – Im częściej wykonujemy zabieg, tym lepsze efekty otrzymamy i usprawnimy funkcjonowanie układu limfatycznego. Drenażowi możemy poddawać się nawet codziennie, jednak jeśli decydujemy się na intensywny, mocny masaż, raz w tygodniu również będzie wystarczający.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...