To u nich Agata Duda kupiła sukienkę. "Płaci jak każdy inny klient"

Stylizacja Agaty Dudy była bardzo kobieca. Część internautów uznała, że jest niestosowna do okazji
Stylizacja Agaty Dudy była bardzo kobieca. Część internautów uznała, że jest niestosowna do okazji Fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP
Agata Duda często decyduje się na kreacje od polskich projektantów. Nie chodzi tutaj jednak o największe nazwiska rodzimej sceny modowej, ale młodych, mało znanych twórców. Warszawski sklep pochwalił się ostatnio zdjęciem prezydentowej w sukience, pochodzącej z ich butiku. Kto i w jaki sposób pomaga prezydentowej w doborze kreacji?


Prezydentowa stawia na małe marki
To nie pierwszy raz, kiedy butik chwali się, że Agata Duda zdecydowała się na publiczne wystąpienie w sukience z ich oferty. Tym razem na fanpage’u pojawiło się zdjęcie prezydentowej z oficjalnej wizyty na Łotwie, podczas której spotkała się z Polkami, stacjonującymi w bazie wojskowej pod Rygą. Agata Duda wystąpiła w kobiecej, kwiecistej sukience projektantki Evy Grygo.


Choć media zwróciły uwagę na fakt, że ta stylizacja, zważywszy na okoliczności, nie była do końca trafiona, to wydaje się, że Pierwsza Dama czuła się w niej bardzo dobrze. Sama sukienka na pewno nie wzbudziła również tak dużych emocji jakk koszulka z orłem, wyprodukowana przez kontrowersyjną markę, zajmującą się, jak czytamy na stronie, odzieżą patriotyczną. Prezydentowej w wyborze sukienki pomaga zaufana osoba z prezydenckiego otoczenia.


– Do naszego butiku przychodzi stylista. Nie jest to osoba zewnętrzna, ale pracownica Pałacu Prezydenckiego, oddelegowana do tego zadania – mówi nam Marek Kostruski, właściciel butiku Ptasia 6. – Kobieta wybiera większą ilość sukienek, które następnie prezydentowa mierzy w Pałacu i wybiera spośród nich tę, która najbardziej przypadnie jej do gustu, najczęściej są to kreacje Evy Grygo.
Te sukienki może kupić każda z nas
Jak podkreśla właściciel butiku, kreacje Pierwszej Damy muszą mieć określony styl, zgodny z protokołem - długość musi sięgać minimum za kolano, dekolt nie może być zbyt głęboki, ramiona powinny być zakryte, a wzory i kolory nie mogą być zbyt intensywne. Ze względu na zgrabną sylwetkę, Agata Duda często decyduje się na dopasowane kreacje podkreślające jej sylwetkę.


– To gotowe sukienki, które każdy może kupić w naszym sklepie. Nie są szyte na miarę, raz zdarzyło się jedynie, że wydłużyliśmy długość modelu, który spodobał się prezydentowej, ale początkowo był zbyt krótki – opowiada Marek Kostruski. – Co ciekawe, Pałac Prezydencki płaci jak każdy inny klient, kreacje nie są wypożyczane albo sprzedawane po dużo niższych cenach. Myślę, że to miłe, że Agata Duda, która mogłaby wybierać światowej sławy marki, decyduje się na ubrania od młodych projektantów, to też pewna forma promocji naszej kultury.

Pod zdjęciem prezydentowej na stronie butiku pojawiły się negatywne komentarze, sugerujące że sklep popiera prawicową politykę i powinien zmienić nazwę z "Polscy Projektanci" na "Prawicowi Projektanci". Właściciel przyznaje, że te opinie są nietrafione i krzywdzące, ponieważ butikowi zależy przede wszystkim na modzie, która jest dla wszystkich i której absolutnie nie chce ubierać w polityczne barwy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Serial zachwycił miliony, mamy teraz film. "Downton Abbey" to idealny tytuł na jesień
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik