Warszawa latem to nie tylko piwo nad Wisłą. Oto najciekawsze wydarzenia w plenerze

Kulturalna Warszawa w wakacje
Kulturalna Warszawa w wakacje Fot. Instagram/Muzeum Polin/ Cud nad Wisłą
W kinach jakby mniej filmów, większość teatrów nie funkcjonuje, a w muzeach ogólna nuda. W wakacje Warszawa rzeczywiście nieco przygasa kulturalnie, ale bez przesady. Jest sporo miejsc, w których znajdą coś dla siebie miłośnicy kina, teatru, muzyki, dobrej rozrywki i jedzenia z całego świata. Przygotowaliśmy dla was subiektywny przewodnik po wakacyjnej, kulturalnej mapie stolicy.

Nad Wisłą nie tylko "na schodkach"
Nadwiślański teren to nie tylko bary z piwem czy drinkami. W miejscach takich jak m.in. "Cud nad Wisłą” czy "Plac Zabaw” wieczorem rozkłada się kino plenerowe, odbywają się koncerty, a w dzień wszelkiej maści warsztaty, stand-upy, czy joga na trawie. Przykładowo w każdą sobotę w „Cudzie” odbywa się śmiechojoga, czyli połączenie ćwiczeń wywołujących śmiech z ćwiczeniami oddechowymi. Z kolei w " Placu Zabaw" w wakacje działa "slow market”, czyli wielokulturowy targ kulinarny, na którym mieszkańcy Warszawy poznają smaki z całego świata. Roweromaniacy też znajdą coś dla siebie, czyli otwarte warsztaty rowerowe, na których organizatorzy pokażą uczestnikom, jak sobie radzić w sytuacjach awaryjnych podczas jazdy, gdy nie mamy przy sobie potrzebnych narzędzi.
Hity filmowe "pod chmurką"
Kino pod chmurką to już stały element na kulturalnej mapie stolicy. W lipcu zobaczymy takie jakie hity, jak m.in. nagradzany "Florida Project” nad Wisłą oraz "Młodość” Paaolo Sorrentino w „Prochowni Żoliborz”. Z kolei w Parku im. Józefa Polińskiego w Warszawie na Pradze Południe wyświetlona zostanie produkcja "Zwariować  ze szczęścia". 23 sierpnia pokazany zostanie tam filmowy klasyk "Rybka zwana Wandą”. W Parku Henrykowskim na Bielanach 21 lipca wyemitowany zostanie inny filmowy hit - "Wiek Adeline" w reżyserii lee Tolanda Kriegera.
Teatry otwarte też w wakacje
Teatry publiczne zamykają się na wakacje, ale te prywatne działają normalnie przez lipiec i sierpień. Teatr Polonia wychodzi do publiczności i prezentuje darmowe spektakle na Placu Konsytuacji w lipcu oraz przy Och-Grójceka 65 w sierpniu. 9 lipca odbędzie się premiera sztuki "2 000 000 kroków" z Agnieszką Przepiórską. Z kolei dla dzieci Polonia przygotowała spektakl "Czerwony kapturek" w reżyserii Adama Biernackiego, który będzie można zobaczyć na Placu Konstytucji 7 i 8 lipca. W wakacje działa też teatr 6. Piętro. W lipcu i sierpniu zobaczymy takie spektakle jak m.in. "Niezwyciężony" w reżyserii Eugeniusza Korina z gwiazdorską obsadą: Agnieszką Grochowską, Bartłomiejem Topą i Aleksandrą Popławską. Kto chce się pośmiać w teatrze, niech wybierze się do Teatru Kwadrat. Tam czekają na widzów takie teatralne hity jak m.in. "Szalone nożyczki", "Ślub doskonały”, czy "Kłamstewka" z Ewą Kasprzyk, Pawłem Małaszyńskim i Martą Żmudą-Trzebiatowską w obsadzie.
"Wieczne lato” w Narodowym Instytucie Audiowizualnym
Budynek niedaleko Metra Służew latem zamieni się w salę kinową, przestrzeń koncertową i sielski plener. W letnim programie koncertowo-filmowym zobaczymy występy najciekawszych debiutantów, dokumenty biograficzne, kino kobiece i filmowe hity sprzed lat, takie jak "Thelma i Louise”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Skwer przy Muzeum Polin
W Tym roku Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na zielony skwer przed budynkiem. "Łąka Leśmiana” to plenerowa instalacja inspirowana wierszem „Łąka” Bolesława Leśmiana. Do końca sierpnia będzie można posłuchać poezji, potańczyć na dancingu przy muzyce na żywo, obejrzeć film oraz wziąć udział w warsztatach jogi.
Klub komediowy przenosi się nad Wisłę
W wakacje Klub Komediowy i spektakle improwizowane przenoszą się nad Wisłę i Żoliborz. W "Plcu Zabaw" w lipcu czekają na widzów spektakle grupy Humbuk oraz Maciej Buchwald i Bartosz Młynarski z Klancyka, którzy zaprezentują "Przypały”. Z kolei w Prochowni Żoliborz zobaczymy sztukę improwizowaną "Nic dwa razy”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...