Ten dom zachwycił użytkowników AirBnB. W Polsce znajdziesz podobne

To właśnie ten domek użytkownicy najczęściej dodawali do swojej listy życzeń. W tej chwili wyprzedają się już miejsca na 2019 rok
To właśnie ten domek użytkownicy najczęściej dodawali do swojej listy życzeń. W tej chwili wyprzedają się już miejsca na 2019 rok Fot. AirBnB
AirBnB to portal, dzięki któremu możemy wynajmować domy, apartamenty i mieszkania na niemal całym świecie. Od przyczep, przez hipsterskie mieszkania aż po luksusowe apartamenty. Co ciekawe, wcale nie te ostatnie cieszą się największą popularnością. Numerem jeden został bowiem… domek na drzewie.


Platforma, poza standardowymi domami i mieszkaniami, proponuje również mniej konwencjonalne rozwiązania, jak łodzie mieszkalne, ogromne namioty czy domki na drzewach. To właśnie jeden z tych ostatnich znalazł się na pierwszym miejscu listy wśród nieruchomości dodawanych do tzw. "listy życzeń", czyli tej, na której zapisujemy domy i miejsca, które w najbliższym czasie chcemy odwiedzić.
Nic dziwnego! Nieruchomość składa się z trzech pomieszczeń i jest idealna dla dwóch osób. Jak na domek na drzewie przystało, usytuowana jest w lesie, dzięki czemu jej atmosfera jest jeszcze bardziej magiczna. Ogromne okna i prosty, a jednocześnie przytulny wystrój, czynią domek idealnym miejscem do odpoczynku od pracy i codziennego życia. Plusem tego miejsca jest również fakt, że mimo położenia w lesie, wśród zieleni i natury, znajduje się w bliskiej odległości od miasta. Dzięki temu, dla mieszkających nieopodal, staje się idealną miejscówką nie tylko na dłuższy pobyt, ale również weekendowy odpoczynek.
Oryginalne wakacje w Polsce
Popularność miejsca nie powinna być zaskakująca w czasach, w których ludzie coraz częściej decydują się na alternatywny sposób spędzania wakacji. Luksusowe hotele porzucamy dla niewielkich i swojskich agroturystyk, a zwykłe namioty zamieniamy na te luksusowe i zamiast na kemping jedziemy na glamping. Również w Polsce znajdziemy niekonwencjonalne kwatery. Fani glampingu odnajdą swoje miejsce w Mielnie i na Mazurach. W tych samych lokalizacjach odwiedzić można również urocze domki na wodzie.
Jeśli natomiast marzy wam się pobyt w lokalizacji podobnej do AirBnB w Atlancie, w której pierwsze wolne noclegi znajdziemy dopiero w marcu 2019, odpowiedzią mogą być domki na drzewach w Nałęczowie, choć tam o miejsce równie trudno.


– Nasze domki położone są w lesie, na obrzeżach Nałęczowa. Do centrum miasta mamy 10 minut spacerem. W pobliżu znajduje się również restauracja, w której goście często jedzą kolacje. W cenę doby wliczone jest natomiast śniadanie, które dostarczane jest każdego ranka pod drzwi domku w koszu piknikowym wraz z domowym ciastem na podwieczorek – opowiada nam osoba z obsługi "W drzewach" w Nałęczowie. – Apartamenty cieszą się ogromną popularnością i trzeba bukować je z dużym wyprzedzeniem. W tym roku ostatnie wolne terminy znajdziemy tylko w listopadzie i grudniu. Jeżeli chodzi o sezon letni 2019, jest już w całości zarezerwowany – dodaje.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!