Joanna Kulig dostanie Oscara? Wymieniono ją jako faworytkę

"Zimna Wojna" może się okazać dla Joanny Kulig przepustką do międzynarodowej kariery. Czy za rolę Zuli dostanie Oscara?
"Zimna Wojna" może się okazać dla Joanny Kulig przepustką do międzynarodowej kariery. Czy za rolę Zuli dostanie Oscara? Fot. Materiały Prasowe
Joanna Kulig, po genialnej roli w "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego, zbiera świetne recencje, które mogą otworzyć jej drzwi do większej kariery. Nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jeden z zagranicznych portali podaje Kulig jako faworytkę do Oscara.

Po sukcesie w Cannes, czas na Oscary
Portal The Playlist opublikował listę swoich przewidywań, co do nadchodzących oscarowych nominacji. Wśród faworytów do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej znalazła się również Polka - Joanna Kulig. Jej nazwisko pojawiło się obok takich międzynarodowych gwiazd jak Lady Gaga, Nicole Kidman, Amy Adams czy Viola Davis.

Rola Joanny Kulig w "Zimnej wojnie" może okazać się dla aktorki przepustką do wielkiej kariery. Zarówno film, jak i sama kreacja aktorska zebrały w Cannes same pozytywne recenzje, a występ Kulig pochwaliła nawet wielka hollywoodzka gwiazda, Julianne Moore. Czy "Zimna wojna" ma szansę powtórzyć sukces z francuskiego festiwalu również za oceanem?
Umieszczenie nazwiska aktorki na liście obstawionych przez autorów oscarowych "pewniaków" świadczy o tym, że jak najbardziej. Jeśli przewidywania portalu okażą się słuszne, dla Joanny Kulig będzie to oznaczało szansę na ogromną karierę na zagranicznym rynku filmowym, która polskim aktorkom przytrafia się zdecydowanie zbyt rzadko.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...