Niemożliwe? A jednak. Ten mężczyzna przerobił stary samolot i teraz w nim mieszka

Emerytowany inżynier przerobił stary samolot na mieszkanie
Emerytowany inżynier przerobił stary samolot na mieszkanie Fot. inhabitat.com
Zamiast standardowego mieszkania wybrał samolot, w którym prowadzi codzienne życie. Emerytowany amerykański inżynier Bruce Campbell kupił starego Boeinga 727, rozłożył go na części i przerobił na mieszkanie, znajdujące się w lesie w stanie Oregon w USA.


Z pasji do samolotów zrodził się pomysł emerytowanego inżyniera Bruce'a Campbella. Mężczyzna jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia miłośników recyklingu samolotów, któremu zależy na tym, żeby stare samoloty wykorzystywane były w bardziej kreatywny sposób, niż tylko rozbieranie ich na części. Amerykanin zakupił maszynę w 1999 roku na lotnisku w Atenach. Po czym rozkręcił ją i ponownie złożył. Całość, w tym kupno samolotu i przerobienie go na lokum kosztowało go aż 200 000 dolarów.
Udało się i Amerykanin w mieszkaniu-samolocie spędza kilka miesięcy w roku. Choć żyje skromnie, znajdzie tam wszystko, czego mu potrzeba, aby normalnie funkcjonować. Śpi na materacu, kąpie się pod prowizorycznym prysznicem, a jedzenie przygotowuje w mikrofalówce. Z kokpitu stworzył czytelnię, choć zostawił też w nim wiele oryginalnych elementów wyposażenia Boeinga. Campbellowi udało stworzyć się przytulną przestrzeń, która robi olbrzymie wrażenie na zwiedzających.
Najbardziej zadziwia ich przezroczysta podłoga. Inżynier usunął oryginalną i zastąpił ją półprzezroczystymi panelami, pozwalającymi zobaczyć szkielet struktury samolotu i kable biegnące od kokpitu do skrzydeł i jego ogona. Bruce korzysta też z oryginalnego zbiornika na wodę. Jak podkreśla w wywiadach, cała sztuka polega na tym, żeby zachować niektóre oryginalne elementy samolotu i umiejętnie połączyć je ze współczesnymi.
Bruce Campbell oprócz mieszkania w samolocie, kilka miesięcy w roku spędza w Japonii. Właśnie tam planuje też zakup i zaaranżowanie mieszkania ze zużytego Beinga 747. Warto podkreślić, iż samolotowych freaków, takich jak Bruce, jest kilku na świecie. Samoloty-mieszkania to nietypowy krajobraz w Holandii i Kostaryce. Z kolei na Florydzie kadłub samolotu został przerobiony na łódź.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Ziemiec winę za stan mediów przerzuca na widzów. "Nie chcą wyważonego stylu"