Nie znajdziesz tam tłumów, tylko piękne widoki. Oto pięć niekomercyjnych miejsc nad polskim morzem

Nad polskim morzem znajdują się maleńkie miejscowości, które kuszą spokojem, pięknymi widokami i zabytkami
Nad polskim morzem znajdują się maleńkie miejscowości, które kuszą spokojem, pięknymi widokami i zabytkami Fot. Instagram/wscieklynikon
Polskie morze choć piękne, zwłaszcza w wakacje przyciąga tłumy turystów. Jeżeli macie dość zatłoczonego do granic możliwości Trójmiasta, Władysławowa, czy Ustki odwiedźcie mało komercyjne miejsca nad Bałtykiem. Oto one!


Być może w maleńkich nadmorskich miejscowościach jest mniej atrakcji w porównaniu do turystycznych miejscówek, jednak nie oznacza to, że jest mniej pięknie. Bajeczne widoki, lasy i stare latarnie morskie kuszą, żeby rzucić wszystko i pojechać nad polskie morze!


Mechelinki


Miejscowość o tej uroczej nazwie znajduje się nad Zatoką Pucką, niedaleko Trójmiasta. Oprócz tego, że jest tam zdecydowanie mniej tłoczno, niż w Gdańsku czy Sopocie, można zwiedzić rezerwat przyrody "Mechelińskie łąki", zobaczyć przystań rybacką z charakterystycznymi kaszubskimi kutrami rybackimi oraz kupić świeżą rybę na targu rybnym.

Na spragnionych relaksu czeka piaszczysta plaża, która nie jest specjalnie oblegana przez turystów. Dojechać do Mechelinek możemy dojechać komunikacją miejską z Gdyni.


Pustkowo


Nie bez powodu ta nadmorska miejscowość ma taką, a nie inną nazwę. Wioska położona w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego liczy zaledwie 125 mieszkańców. Pustkowo będzie idealne dla rodzin z dziećmi. Jest tam cicho i spokojnie, z kolei plaże w tamtejszych okolicach są zadbane i szerokie. Od 2010 roku plaża w Pustkowiu regularnie otrzymuje wyróżnienie Błękitnej Flagi. W wiosce znajduje się też replika 20-metrowego krzyża z Giewontu.Poddąbie


Osada w północnej Polsce położona w pobliżu Słupska, między Ustką a Rowami. To miejscowość idealna dla tych, którzy kochają lasy. W Poddąbiu znajdują się lasy bukowo-sosnowe oraz wysokie brzegi klifowe, które są sporą atrakcją wioski.

Ciekawostką są położone niedaleko miejscowości pozostałości kamiennych kręgów stworzonych prawdopodobnie przez przybyszy ze Skandynawii - Gotów. Z kolei nad morzem znajduje się letnie kąpielisko o łącznej długości linii brzegowej 100 metrów.


Rogowo


To kolonia w północno-zachodniej Polsce, położona nad morzem Bałtyckim i nad jeziorem Resko Przymorskie. W sezonie letnim miejscowość stanowi bazę letniskową z nadmorskim kąpieliskiem. Na terenie Rogowa działają dwa ośrodki wypoczynkowe i pola namiotowe. Poza relaksem na plaży można też obejrzeć zespół domów z muru pruskiego, budynki wojskowe z czasów III Rzeszy i opuszczone hangary niemieckiej jednostki hydroplanów.


Osetnik


Kolonia położona w województwie Pomorskim, na wybrzeżu Słowińskim, nad rzeką Chełst. Oprócz pięknej, piaszczystej plaży, w Osetniku znajduje się latarnia morska z początku XX wieku. Można też pojechać do rezerwatu przyrody Mierzeja Sarbska, który znajduje się niedaleko miejscowości. W samym Osetniku działa pole kempingowe oraz gospodarstwo agroturystyczne "Gościniec u Gieni".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem