PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

91-letnia Rosjanka w pojedynkę zwiedza świat. Historia Baby Leny zachwyciła internautów

Baba Lena urodziła się w 1927 roku. Dziś ma 91 lat i samotnie przemierza cały świat
Baba Lena urodziła się w 1927 roku. Dziś ma 91 lat i samotnie przemierza cały świat Fot. Instagram/ babushka_1927
Martyna Wojciechowska na swoim Instagramie udostępniła post, w którym przedstawiła historię Baby Leny – 91 letniej Rosjanki, samotnie przemierzającej świat. Internauci są zachwyceni, post polubiło już ponad 50 tysięcy osób.


Wojciechowska zachwycona podróżniczką-seniorką
Post Martyny Wojciechowskiej opowiadający historię Baby Leny podbił serca jej obserwatorów. Trudno się zresztą dziwić – 91-letnia Rosjanka w pojedynkę zwiedza świat i zdaje się nic nie robić sobie z, bądź co bądź, dość zaawansowanego wieku. Baba Lena odwiedziła najdalsze zakątki globu i wcale nie zamierza zwalniać tempa.
Baba Lena zawsze marzyła o podróżach
Baba Lena, a tak naprawdę Elena Erkhova, pochodzi z Krasnojarska, jednego z największych miast Syberii. Miłość do podróży miała w sobie od zawsze, pierwsze przygody z zagranicznymi wyjazdami przeżyła już w latach 70-tych, jednak musiała je przerwać ze względów finansowych. Pasja przez cały czas była w jej sercu i w wieku 83 lat kobieta wróciła do podróżowania.

Jej historia być może do wielu nigdy by nie trafiła, gdyby nie przypadkowe spotkanie z inną podróżniczką - Ekateriną Papiną. To ona pierwszy raz opowiedziała o niesamowitym życiu Baby Leny, która dziś jest ulubienicą internautów i inspiracją dla ludzi z całego świata.
Z pomocą wnuka Baba Lena prowadzi profil na Insta, który obserwuje już ponad 90 tysięcy osób, a przygód i wspomnień może jej pozazdrościć niejeden dwudziestolatek. Motocykl w Wietnamie, rajska plaża w Tajlandii i 90 urodziny na gorącej Dominikanie. Tak trzeba żyć , a najlepszym na to dowodem jest cytat Baby Leny, którym podzieliła się Wojciechowska.
"Podróże oznaczają nowe życie, ludzi, spotkania. (...) Najważniejsza rzecz, jakiej dowiedziałam się na temat życia, to że we wszystkich krajach jest mnóstwo fantastycznych ludzi. Nie ma się czego bać, możesz umrzeć tylko raz i to i tak w końcu nastąpi" – każdy z nas może uczyć się od Baby Leny jak dobrze korzystać z życia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"