"Co oznacza sen o...?". O te pięć rzeczy pytamy najczęściej

Sny są dla nas niezrozumiałe, dlatego doszukujemy się w nich głębszej symboliki. O te motywy pytamy najczęściej
Sny są dla nas niezrozumiałe, dlatego doszukujemy się w nich głębszej symboliki. O te motywy pytamy najczęściej Fot. Instagram/ i_lor
Sny to wciąż taka sfera życia, o której niewiele wiemy. Czasem ich nie pamiętamy, a czasem są tak realne, że zadajemy sobie pytanie, czy to tylko sen, czy to jednak wydarzyło się naprawdę. Pewne motywy pojawiają się w snach często, co sprawia, że zastanawiamy się nad ich symboliką. O te pięć rzeczy pytamy najczęściej.


Pewne senne motywy pojawiają się w snach nadzwyczaj często, co sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad ich symboliką. Czy to zwiastun nadchodzączych wydarzeń czy figiel spłatany przez podświadomość. Oto symbolika 5 motywów, nad którymi zastanawiamy się częściej niż nad innymi.

Szczury

Choć w Azji szczury utożsamiane są m.in. z mądrością i szczęściem, to w kulturze europejskiej nie budzą już tak pozytywnych skojarzeń. Dla nas szczur jest raczej symbolem brudu, czegoś złego, czego nie lubimy, a wręcz się boimy. Wg senników gryzoń również interpretowany jest jako zapowiedź negatywnego zdarzenia, choroby, a nawet śmierci.


Jeden szczur pojawiający się w śnie może symbolizować zdarzenie bądź osobę, której obawiamy się w prawdziwym życiu. Może być również odzwierciedleniem obaw, które na co dzień spychamy do podświadomości, jednak wciąż uporczywie nas dręczą. Szczur, który w śnie biega, może symbolizować naszą gonitwę za nieszczęśliwą miłością.


Stado gryzoni natomiast powinno być pretekstem do zastanowienia się nad towarzystwem, w którym się znajdujemy - być może emocje otaczających nas ludzi wcale nie są tak pozytywne jak się pozornie wydaje. Pod przykrywką sympatii, może kryć się fałsz, zazdrość i zawiść.


Wśród wielu interpretacji snów, w których głównymi bohaterami są szczury pojawia się również aspekt pozytywny. Jeśli do naszej nocnej fantazji zawita biały gryzoń, mamy powody do zadowolenia - oznacza to, że ktoś żywi do nas uczucia, a w życiu czeka nas przyjemna niespodzianka.

Dziecko

To kolejny motyw, nad którego symboliką zastanawiają się internauci. U niektórych taki sen może spowodować obawy przed ciążą, która w danym momencie nie jet czymś, czego chcą. Choć ta symbolika wydaje się logiczna, to jednak nie jest jedyna. Niemowlak we śnie może oznaczać, że jesteśmy gotowi na rozpoczęcie w życiu nowego etapu.

Nie wszystko jest jednak tak proste. Dziecko noszone na rękach bywa odczytywane jako zapowiedź powodzenia finansowego, jednak chory maluch - wręcz przeciwnie, ostrzega przed kłopotami. Płacz dziecka natomiast zwiastuje trudny okres w życiu.

Kolejnym pojawiającym się w sennikach wytłumaczeniem jest tęsknota za dzieciństwem. Być może wydarzenia spowodowały, że musieliśmy szybko dorosnąć, a może dojrzałe życie nie spełnia oczekiwać, jest zbyt trudne i po prostu tęsknimy za beztroską, którą pamiętamy z najmłodszych lat.

Zdrada


Zdrada często śni się tym, którzy obawiają się jej w prawdziwym życiu - mają złe doświadczenia z poprzednich związków czy podejrzewają, że partner nie jest wobec nich uczciwy. Spokojnie! Jeśli śni nam się, że jesteśmy zdradzani to wbrew pozorom... dobry znak! Oznacza, że dręczące nas problemy już niedługo się rozwiążą i odzyskamy spokój.

Sytuacja się komplikuje, jeśli śnimy, że to my zdradzamy. Wedle większości źródeł to zwiastun złej sytuacji i cierpienia, które przechodzimy i które może się pogłębić i powinniśmy być na to przygotowani. Jeśli jednak zdradzamy z osobą zupełnie obcą może być to dobry omen, oznaczający, że niebawem w życiu pojawi się ktoś, kto zmieni je na plus.

Wszy


Wszy, podobnie jak szczury, nie budzą pozytywnych emocji i rzeczywiście - pasożyty pojawiające się we śnie mogą być symbolem niepoukładania, niepokoju i nerwów, które w sobie nosimy. Dla osoby, u której wszy się pojawią się na całym ciele może to być również zwiastun choroby, jeśli są tylko na głowie - nadchodzące troski.

W przypadku tych pasożytów pojawia się również kontekst relacji międzyludzkich, a konkretnie związków i miłości. Pasożyty mogą bowiem ostrzegać przed tym, że ktoś wykorzystuje nas i pasożytuje na naszych uczuciach.

Jeżeli w śnie zabijamy wszy to może to oznaczać, że już niedługo czeka nas zadanie, na które wcale nie mamy specjalnej ochoty. Tutaj również pojawia się jednak kontekst pozytywny - zabijanie pasożytów może symbolizować uporanie się z trudną sytuacją czy wspomnieniem, od którego udało nam się wreszcie uwolnić.

W niektórych sytuacjach wszy, zwłaszcza duże, mogą sugerować poprawienie się wkrótce sytuacji finansowej, a w niektórych przypadkach wręcz bogactwo. Jeśli szykujemy nowy projekt czy biznes, pojawienie się wszy we śnie może zwiastować sukces i powodzenie.

Pieniądze


Sny o pieniądzach mogą być interpretowane bardzo dosłownie albo metaforycznie. Znalezienie ich może oznaczać powodzenie i siłę do przetrwania trudnej sytuacji. Jednak jeżeli dostajemy gotówkę od kogoś to wcale nie oznacza wzbogacenia, a wręcz przeciwnie - to zapowiedź sporych wydatków. Wygrana też nie wróży nic dobrego.

Pieniądze mogą być również lustrzanym odbiciem uczuć i odzwierciedlać nasz stan emocjonalny. Znalezienie ich może być metaforą nadchodzącego szczęścia i powodzenia w życiu prywatnym, które - jeśli o nie odpowiednio zadbamy - może potoczyć się bardzo korzystnie. Zysk albo strata gotówki może też symbolizować następstwa naszych decyzji.

Jako, że pieniądze bywają interpretowane jako życiowa energia, śnienie o ich braku może symbolizować obawy przed utratą sił. Jeśli gotówkę znajdzie ktoś inny, symbolizuje to naszą frustrację. Gdy w fantazji sennej okazujemy się skąpi, to być może w rzeczywistości dotyka nas strach przed nowymi doświadczeniami, zmianami, a nawet śmiercią.

Dzielenie się pieniędzmi jest czymś pozytywnym w życiu, a i w śnie symbolika tego gestu jest bardzo korzystna. Jeżeli pomagamy komuś w potrzebie, możemy spodziewać się, że niebawem czeka nas przyjemne wynagrodzenie.
Interpretacja snów zależy od sytuacji i kontekstu. Na konkretne znaczenie występujących w nich symboli wpływ ma ogromna ilość czynników. Czytając senniki warto podchodzić do nich zdroworozsądkowo i nie traktować ich w stu procentach poważnie. Sny są sferą tak skomplikowaną, że prawdopodobnie nigdy nie zostaną do końca zbadane.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu