W tych miejscach w Warszawie chętnie bawilibyśmy się też dziś. Poznaj 5 miejsc, które już nie istnieją

Do Baru Adria dawniej chadzały elity. Czy dziś byłoby tam równie tłumnie
Do Baru Adria dawniej chadzały elity. Czy dziś byłoby tam równie tłumnie Fot. Agencja Friedrich Bauer, ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego
Narodowe Archiwum Cyfrowe daje nam wyjątkową okazję na zobaczenie miejsc w Warszawie, które dziś już nie istnieją. To wyjątkowa szansa na zajrzenie do świata przeszłości, którego wielu z nas już nie pamięta.


Fotografie z Warszawy przedstawiają obiekty, które dziś już nie istnieją. Przeglądając zdjęcia możemy przenieść się do dawnych czasów i zobaczyć miejsca, o których być może część z nas nie miała pojęcia, a gdyby wciąż istniały prawdopodobnie odwiedzałyby je tłumy.

Baseny warszawskiej "SKRY"

Dziś opuszczone i lekko przerażające baseny warszawskiej SKRY, kiedyś tętniły życiem. To tutaj spędzało się wakacyjne dni i gorące weekendy. Miejsce, które dawniej kochali warszawiacy w każdym wieku, teraz przypomina scenografię z horroru. Dziś młodzi bawią się w pobliskim klubie ISKRA,w ogrodzie którego znajdziemy symboliczny basen.

Kapielisko w Ogrodzie Saskim

Wiedzieliście, że w Parku Saskim kiedyś znajdowało się kąpielisko dla dzieciaków? Aktualnie dość trudno sobie to wyobrazić, a jednak w latach 30 w Ogrodzie Saskim najmłodsi mogli bawić się do woli na Kąpielisku dla Dzieci Polskiego Towarzystwa Higienicznego.

Kino Praha

Wybudowane na przełomie lat 40 i 50 XX wieku Kino Praha, zostało zamknięte ponad dekadę temu. Dawniej stanowiło ośrodek kulturowy, ale współcześnie nie przynosiło dochodów. Choć socrealistyczna budowla miała zostać wpisana do rejestru zabytków, ostatecznie została zburzona.

Bar Zodiak

Jeśli mieszkacie w Warszawie albo kiedyś ją odwiedzaliście, na pewno byliście też na Pasażu Wiecha, położonym tuż obok wyjścia z metra Centrum. W budynku,za którym dziś znajduje się Kino Luna, dawniej mieścił się popularny bar szybkiej obsługi z charakterystycznym neonem i piękną mozaiką.


Już niedługu Zodiak ma zostać otwarty w nowej odsłonie. Warszawski Pawilon Architektury Zodiak będzie miejscem, w którym znajdować się będzie kawiarnia, przestrzeń wystawiennicza oraz Centrum Informacji Gospodarczej.

Bar Adria

Ten bar i dancing był w tamtych czasach czymś absolutnie wyjątkowym i niespotykanym. W Adrii można było napić się koktajlu, spotkać się ze znajomymi i wybrać się na tańce. Funkcjonująca między 1930 a 1944 rokiem kawiarnia, prawdopodobnie, znalazłaby wiernych klientów również dzisiaj.

Z początku była to najbardziej elegancka miejscówka w Warszawie. To tutaj spotykała się warszawska śmietanka. Po 1940 roku lokal był już "Tylko dla Niemców" - odwiedzali go chętnie m.in. funkcjonariusze SS, odbierając mu początkowy czar. W czasie Powstania Warszawskiego natomiast znajdowała się tutaj stołówka powstańcza.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!