Ten zabieg szybko wyszczupli ciało. Jest bezbolesny, a na efekty nie trzeba długo czekać

Kriolipoliza pozwala usunąć tkankę tłuszczową bez interwencji chirurga
Kriolipoliza pozwala usunąć tkankę tłuszczową bez interwencji chirurga Fot. Shutterstock.com
Zapomnij o operacyjnych zabiegach odsysania tłuszczu, które czasem oglądamy w programach o odchudzaniu, zakrywając oczy przy bardziej przerażających i nieapetycznych momentach. Kriolipoliza pozwoli trwale pozbyć się komórek tłuszczowych w sposób całkowicie nieinwazyjny. Jak to działa?


Niskie temperatury eliminują tłuszcz
Skojarzenie ze stosowaną w medycynie krioterapią, wskazaną m.in. przy zapaleniach stawów, nie jest oczywiście przypadkowe. Również kriolipoliza bowiem jest zabiegiem wykorzystującym niskie temperatury. W tym przypadku, nie mają one na celu zredukowania bólu czy złagodzenia objawów chorób, ale usunięcie tkanki tłuszczowej.


Podczas zabiegu komórki tłuszczowe wystawione są na działanie bardzo niskich temperatur, które mają doprowadzić do ich rozpadu, tak zwanej lipolizy. Następnie są usuwane przez krew i limfę aż do całkowitego wydalenia z organizmu. Zabieg trwa od 30 do 45 minut, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej w danym miejscu.


–Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, przypominającej końcówkę od odkurzacza, która zasysa próżniowo fałd skóry, wychładza go i powoduje obumieranie komórek tłuszczowych – tłumaczy Katarzyna Klimek, specjalista kliniki Fit Up. – Wywołany jest miejscowy stan zapalny, a komórki zostają usunięte w procesie metabolizmu – dodaje.
To naprawdę działa, a efekt widać już po 1 zabiegu
Temperatura schłodzenia jest zależna od używanej maszyny. 3 stopnie powyżej zera to ilość optymalna, która pozwala na usunięcie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa innych tkanek. Efekt zabiegu jest trwały i pozwala na usunięcie aż 45% komórek tłuszczowych z konkretnego miejsca.


Choć, jak podkreśla specjalistka, wszystko jest kwestią bardzo indywidualną to w większości przypadków efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu, który pozwala na pozbycie się około 2 cm w udach, do 1,5 cm na ramionach i aż 4 cm w okolicach brzucha, które dla wielu są bardzo kłopotliwe. Czy zabieg jest bolesny?

– To raczej poczucie dyskomfortu niż ból. Maszyna działa trochę jak dobrze znane bańki, ale ona łapie i przez cały zabieg trzyma tkankę. Po kilku minutach uczucie dyskomfortu zmniejsza się, niska temperatura znieczula miejsce. Zdarza się nawet, że pacjenci zasypiają – opowiada Katarzyna Klimek.
Do zobaczenia rezultatu wystarczy jeden zabieg, jednak trzeba na niego trochę poczekać. Ostateczny efekt będzie widoczny dopiero po 4-6 tygodniach. Wywoływany jest bowiem miejscowy stan zapalny, mający usuwać komórki po zabiegu. To całkowicie naturalny proces, dlatego jest dość długotrwały.

Przeciwwskazania
Kriolipoliza to zabieg bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Nie powinny decydować się na niego kobiety ciężarne i karmiące, a także osoby cierpiące z powodu syndromu Reynauda, krioglobulinemii czy niewydolności nerek i wątroby.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!