Wybrano 100 najlepszych dziecięcych książek. Wśród nich perełka z Polski

"Mapy" osiągnęły gigantyczny sukces komercyjny. Cieszą się popularnością na całym świecie
"Mapy" osiągnęły gigantyczny sukces komercyjny. Cieszą się popularnością na całym świecie Fot. Instagram/ dwiesiostry, wydawnictwodwiesiostry.pl
"Mapy" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich zostały docenione w prestiżówym rangingu The Telegraph. Publikacja znalazła się wśród 100 najlepszych książek dla dzieci wszech czasów. To zresztą nie pierwszy sukces autorów. Już wcześniej "Mapy" były doceniane na całym świecie.

Międzynarodowy hit
"Mapy" to, jak sama nazwa wskazuje, atlas. Ale nie jest to zwykły zbiór map, który pamiętamy z czasów szkolnych ,a pięknie zilustrowana książka pełna interesujących informacji i ciekawostek. To właśnie niezwykły sposób przedstawienia zwykłych i znanych rzeczy sprawił, że publikacja odniosła sukces i pokochały ją dzieciaki z całego świata.

To dla Polaków ogromne wyróżnienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zacne towarzystwo znajdujące się w owym rankingu. Obok "Map" znajdziemy tam bowiem takie klasyki, jak "Paddington", "Mały Książę" czy "Opowieści z Narni" czy nawet "Baśnie Hansa Christiana Andersena".

Największy sukces komercyjny od lat
Maciej Byliniak, redaktor wydawnictwa Dwie Siostry, zdradza, że rzeczywiście wyróżnienie było nadeszło niespodziewanie, ponieważ nie mieli nawet pojęcia, że takie zestawienie powstaje. Z drugiej strony dotychczasowy sukces komercyjny pozwala przypuszczać, że wybór akurat tej książki nie jest dziełem przypadku.


– Książka zdobyła wiele wyróżnień na całym świecie, a w samych Chinach, do których autorzy zostali zaproszeni zresztą na spotkania, sprzedało się ponad milion egzemplarzy – opowiada Maciej Byliniak. – "Mapy" to największy sukces międzynarodowy polskiej książki od, co najmniej, kilkunastu lat. A w literaturze dziecięcej być może w całej historii – dodaje.
Jak udało nam się dowiedzieć autorzy odnoszących sukcesy "Map" planują już kilka kolejnych publikacji, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby zdradzać dotyczące ich szczegóły.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...