Mama panny młodej na ślubie. Jak powinna ubrać się na wesele córki?

Ślub córki to dla mamy wyjątkowa okazja. Ważne, żeby jej sukienka podkreślała jej pozycję i była odpowiednia do okazji
Ślub córki to dla mamy wyjątkowa okazja. Ważne, żeby jej sukienka podkreślała jej pozycję i była odpowiednia do okazji Fot. Instagram/ anasofiagmakeup, bridesof48
Ślub córki to również dla jej mamy jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających dni w życiu. Wiele kobiet zastanawia się często jak ubrać się na tę uroczystość, aby wyglądać stosownie do okazji - nie zbyt skromnie, a jednocześnie nie tak, aby przyćmić córkę. Te wskazówki powinny pomóc przy wyborze idealnej kreacji.

To wesoły dzień, podkreślmy to strojem
Mama panny młodej to, poza przyszłymi mężem i żoną, jedna z najważniejszych osób uczestniczących w ceremonii. Kreacja powinna tę pozycję podkreślać, dlatego nie może być zbyt skromna i zbyt "zwyczajna". Warto wybrać stylizację wyjątkową, również dlatego, aby inni goście mogli matkę, która często wiele rzeczy na ślubie organizuje, bez problemu odnaleźć.
Jeżeli chodzi o kolor, mamy powinny wystrzegać się bieli i odcieni bardzo do niej zbliżonych. Ta barwa jest tego dnia zarezerwowana dla panny młodej, od której żaden gość, nawet mama, nie powinien odwracać uwagi.

– Mamom doradziłabym wesołe, jasne - ale nie jaskrawe - kolory, które podkreślą, że to szczęśliwy, pełen radości dzień. Dobrze sprawdzą się delikatne róże, żółcie czy błękity – podpowiada Kalina Kaczmarek, autorka bloga styledoctor.pl. – Ciemne kolory nie są wskazane, ale jeśli kobieta czuje się dobrze tylko w nich, wyjątkiem może być granat – dodaje.
Nie wybierajmy fasonów, które mogą postarzać
Stylistka podkreśla, że częstym błędem mam na weselach jest postarzanie się strojem, wynikające z błędnego przekonania, że pewnych rzeczy jej nie wypada. Jeżeli mama ma ponad 50 lat, ale wciąż ma ładne, zgrabne nogi to jak najbardziej może je pokazać. Sukienki do kolan są bardzo kobiece, a wybór kreacji zbyt długiej może zaburzyć proporcje sylwetki.
Ma być ładnie, ale i praktycznie
Wybierając suknię na ceremonię kobiety powinny oczywiście brać pod uwagę swoją sylwetkę i postawić na fason, który podkreśli walory, jednocześnie ukrywając nielubiane niedoskonałości.
Góra kreacji również nie musi być zabudowana, spokojnie można zdecydować się na dekolt, ale taki, który sprawdzi się nie tylko w kwestii estetyki, ale i praktyki.

– Pamiętajmy, że dekolt wysmukla, więc zamiast się zabudować, warto wybrać fason, który co nie co odsłania. Oczywiście z umiarem – podkreśla Kalina Kaczmarek. – Mama na ślubie zawsze dużo pomaga i często jest w ruchu. Zbyt duży dekolt ograniczy swobodę i może sprawić, że niechcący pokaże zbyt wiele, a takiej wpadki chcemy uniknąć – podsumowuje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...