Nie pokazują golizny, nie robią "dziubków". Polska para z Instagrama to perełka

Zdjęcia Karoliny i Bartosza przenoszą do dawnych lat
Zdjęcia Karoliny i Bartosza przenoszą do dawnych lat Fot. Instagram/ Analogowy marazm
Karolinie Maras, autorce profilu "Analogowy marazm", daleko do wszechobecnych klonów z Instagrama w takich samych stylizacjach. Z powodzeniem łączy miłość do ubrań vintage, które mają po kilkadziesiąt lat, ze współczesnymi elementami garderoby. Razem z partnerem Bartoszem przedstawia zdjęcia, które cieszą oko i przenoszą do dawnych lat.


Tym profilem można się zachwycić.Piękne zdjęcia i niepowtarzalne stylizacje przenoszą do lat 20. i 50. ubiegłego wieku.

Ciekawy miks vintage i współczesności
Karolina Maras z Poznania w swoich zestawieniach umiejętnie łączy modowe perełki mające po 50 czy nawet 100 lat ze współczesnymi ubraniami.

– Jest to mieszanka elementów vintage i współczesnych. Zakładam rzeczy z aktualnych czasów, jak i te mające po 50 czy 100 lat. Każdy zestaw jest indywidualny, rzadko nawiązuję wprost do konkretnych dekad. Niezależnie od tego, czy jest to suknia balowa, czy lniane szorty, zależy mi na tym, by reszta stroju współgrała ze sobą i tworzyła spójną całość – opowiada Karolina w rozmowie naTemat.
Karolina nie zamyka swojego stylu w sztywnych ramach, jednak najbliższa jest jej moda lat 20. i 50. Co ciekawe, jej vintage stylizacje nie powstają tylko i wyłącznie na potrzeby sesji zdjęciowych. Tak ubiera się na co dzień. https://www.instagram.com/analogowy_marazm/?hl=pl

– To po prostu przedstawienie mojej codzienności. Tego, jak wyglądam, co robię i w jaki sposób żyję. Nie są to przebrania i zdjęcia stylizowane. Niezależnie od tego, czy pokazuję swój spacer po mieście w luźnych, lnianych spodniach i męskiej koszuli z podwiniętymi rękawami, czy formalne przyjęcie w wielkiej sali, zawsze staram się być całkowicie naturalna i pozostawać w zgodzie z samą sobą – tłumaczy.
Inspiracje Audrey Hepburn i Grace Kelly
Od dzieciństwa Karolinę fascynował styl Audrey Hepburn i Grace Kelly. Inspiracje wielkimi gwiazdami lat 50. instagramerka przenosi również do swoich zestawień. – Często marzyłam o tym, by kiedyś coś takiego znalazło się w mojej szafie. Aktualnie marzenia udaje mi się powoli spełniać i bardzo cieszę się, że mam miejsce, w którym mogę się tym dzielić – opowiada.


O vintage ubrania w klimacie lat 20. czy 50 nie jest tak trudno. Karolina wyszukuje je w vintage shopach i second handach. Przegląda też propozycje na stronach Ebay oraz Vinted. Niektóre zestawy szyje też według własnych projektów w zaprzyjaźnionych pracowniach.


Vintage para jak z obrazka
W sesjach zdjęciowych Karoliny możemy zobaczyć jej chłopaka Bartosza, który podobnie jak ona jest fanem vintage. https://www.instagram.com/analogowy_marazm/?hl=pl– Bartosz również uwielbia wszystko co vintage, od garniturów, przez kamizelki, płaszcze, buty czy dodatki – podkreśla Karolina i dodaje: – Bartosz potrafił pojawić się na Wigilii czy Sylwestrze w aksamitnej bonżurce albo vintage garniturze. Chłopak poznanianki też prowadzi swój profil na Instagramie. Przedstawia na nim vintage stylizacje, w których dominują trzyczęściowe garnitury, retro kamizelki, kapelusze i oryginalne krawaty.https://www.instagram.com/bartforrester/?hl=pl


Klimatyczne sesje zdjęciowe oddają ducha tamtych lat
Nie tylko stylizacje Karoliny i Bartosza oddają klimat lat 50. ale też klimatyczne sesje zdjęciowe, które tworzą spójną całość. Karolina i Bartosz mieszkający na co dzień w Poznaniu większość ciekawych miejsc znajdują przypadkiem.

– Większość miejsc znajdujemy po prostu, przechodząc obok. Widząc stare, historyczne drzwi czy pięknie zdobioną fasadę w przyjemnym kolorze, stajemy i robimy na jej tle zdjęcia. Czasem wystarczy półtora metra dobrze zachowanej zabudowy z początku ubiegłego wieku, nie oszpeconej nieudolnym grafitti, by móc za jej pomocą przenieść się w inne czasy. Zazwyczaj nie są to więc starannie zaplanowane miejsca - ta spontaniczność i dowolność dodaje zdjęciom swobody i naturalności– zdradza Karolina.

Vintage profile Karoliny i Bartosza cieszą się dużą popularnością wśród fanów, którzy zachwalą w komentarzach ich styl, klimatyczne zdjęcia i dbałość o detale. To perełki wśród modowych profili na instagramie, przepełnionych bardzo podobnymi do siebie zdjęciami.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu