Przeszedł ciężką chorobę, pomagał młodzieży. Oto kilka rzeczy, których nie wiecie o Zombie Boyu

Zombie Boy występował w filmach i teledyskach, chodził tez po wybiegach dla wielkich projektantów. W wieku 32 popełnił samobójstwo
Zombie Boy występował w filmach i teledyskach, chodził tez po wybiegach dla wielkich projektantów. W wieku 32 popełnił samobójstwo Fot. Instagram/ zombieboyofficial
Świat obiegła informacja o śmierci Zombie Boya. Kanadyjski model popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 32 lat. Chłopak, który zasłynął z wyjątkowych tatuaży, w swojej – zbyt krótkiej –karierze działał nie tylko w sferze artystycznej, ale udzielał się również społecznie. Oto kilka rzeczy, które warto o nim wiedzieć.


Rick Genest, znany całemu światu jako Zombie Boy, odebrał sobie życie zaledwie kilka dni przed 33 urodzinami, które przypadają 7 sierpnia. Występował w teledyskach, pracował jako model, ale o jego przeszłości i innych działaniach wie niewielu.

1. Operacja guza mózgu

Być może mało kto wie, ale pseudonim Zombie Boy wcale nie wynika z tatuaży Genesta, a z młodocianej fascynacji muzyką death-metalową.


W wieku 15 lat u chłopaka został wykryty guz mózgu. Musiał przejść skomplikowaną operację, która wiązała się z ogromnym ryzykiem. Podczas zabiegu usunięto mu 50 proc. mózgu. Tatuaże, które zaczął robić w wieku 16 lat, miały przypominać mu o ulotności życia i zmierzyć się z tym, czego musiał obawiać się już we wczesnej młodości – ze śmiercią.

2. Walka z gnębieniem dzieciaków w szkołach

Rick Genest był gościem liceum w Montrealu, gdzie apelował o zaprzestanie gnębienia w szkołach, które w Kanadzie jest poważnym problemem. Statystyki mówią, że doświadcza go co trzecie dziecko w wieku szkolnym. Nękanie psychiczne i fizyczne często prowadzi do problemów psychicznych, a w ekstremalnych przypadkach może doprowadzić do targnięcia się na życie.

Genest opowiadał młodzieży o budowaniu poczucia własnej wartości i przekonywał, że krytykowanie szkolnych kolegów i koleżanek tylko dlatego, że są inni, nie powinno mieć miejsca, a z pozoru niewinne żarty i wyśmiewanie mogą rzutować na całą przyszłość i być często tragiczne w skutkach.

3. Tatuaże warte majątek

Tatuaże Zombie Boya pokrywały aż 90 proc. całego ciała. W jednym z wywiadów dla zagranicznych mediów Genest oszacował ich koszt na 20 tysięcy dolarów, czyli około 75 tysięcy złotych. W tysiącach określał również liczbę godzin przeznaczoną na ich wykonanie.


Czy na jego ciele istniało miejsce niepokryte wzorami? Model zdradził co nie co w zagranicznych mediach. "Mam na ciele przestrzeń, na której nie ma żadnych tatuaży, ale musiałbyś kupić mi kilka drinków, zanim powiem ci, gdzie to dokładnie jest. Nazwijmy to 'strefą bikini'!" – żartował Genest.

4. Rzeźba w londyńskim muzeum

Zombie boy doczekał się rzeźby stworzonej na swoje podobieństwo. Plany jej stworzenia powstały już jakiś czas temu, ale dzieło kontrowersyjnego artysty Marca Quinna będzie można oglądać w londyńskim Muzeum Nauki dopiero w 2019 roku.

"Nie uważam, że jest przerażający. Powiedziałbym raczej, że niesamowity. Jest artystą. Jest dziełem sztuki sam w sobie i powiedzmy sobie szczerze – naprawdę wygląda fajnie" – tłumaczył swoją fascynację modelem artysta.

5. Polski akcent

Rick Genest pojawiał się na okładkach międzynarodowych magazynów, występował na pokazach światowej sławy projektantów i był gwiazdą teledysku Lady Gagi "Born this Way". Artystka na pożegnała modela na swoim Twitterze.

"Samobójstwo przyjaciela Ricka Genesta, Zombie Boya, jest więcej niż druzgocące. Musimy pracować ciężej, aby zmienić kulturę, mówić o zdrowiu psychicznym i zlikwidować stygmat zakazujący mówienia o tym. Jeżeli cierpisz, zadzwoń do przyjaciela albo kogoś z rodziny. Musimy ratować się nawzajem" – napisała.

Zombie Boy, popularny również w Polsce, pojawił się też w klipie rodzimej artystki – Honoraty Skarbek. Teledysk do piosenki "Sabotaż" na YouTubie zanotował już ponad siedem milionów odsłon.


Zombie Boy przez jednych był uwielbany, przez innych uważany za dziwaka. Sam mówił: – Są dziewczyny, którym tatuaże się podobają. Raz jednak zdarzyło mi się przerazić człowieka w autobusie, od tej pory nie korzystam z transportu miejskiego.

Ci, którzy zastanawiają się, jak chłopak wyglądałby, gdyby nie zdecydował się na wytatuowanie całego ciała, powinni zobaczyć ten film. Wygląda świetnie, ale czy wtedy też czułby się sobą?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
PILNE
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii wyborczej. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0Marszałek Macierewicz wyrzucił z siebie wszystko. Mówił o gender i "neosocjalistycznym imperium"
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction