Na bogato i z fantazją. Odpuść zwykły pierścionek zaręczynowy. Oto 5 typów, którymi zaskoczysz wszystkich

Wystarczy trochę poszukać, aby znaleźć mnóstwo ciekawych i oryginalnych pierścionków zaręczynowych
Wystarczy trochę poszukać, aby znaleźć mnóstwo ciekawych i oryginalnych pierścionków zaręczynowych Fot. Instagram/ kimmay_22, studandstuff
Czasy się zmieniają, a wraz z nimi również ślubne tradycje, do których podchodzi się często mniej restrykcyjnie. A jeżeli ślub, to dlaczego nie oświadczyny? Coraz częściej mężczyźni prosząc wybrankę o rękę, rezygnują z klasycznych pierścionków na rzecz biżuterii bardziej oryginalnej.


Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe wykonane są z białego lub żółtego złota, a na ich środku umieszczony jest, choćby maleńki, diament. To absolutna klasyka, która dominuje wśród przedślubnych wyborów, ale nie jest jedyną opcją. Jeżeli cenisz oryginalność i chcesz zaskoczyć partnerkę czymś wyjątkowym, możesz zdecydować się na alternatywny wybór.


Czarny kamień

Tak samo jak suknie panny młodej, tak i pierścionki zaręczynowe mogą współcześnie mieć najróżniejsze kolory. Choć czerń nie wydaje się typowo ślubnym wyborem, to jednak wiele sklepów proponuje pierścionki z kamieniami właśnie w tym odcieniu. Trzeba przyznać, że wyglądają ciekawie i mogą spodobać się dziewczynom, lubiącym iść pod prąd.

Kolorowe kamienie

Chociaż klasyczny diament, zgodnie z tradycją, powinien pojawić się w pierścionku zaręczynowym, to wcale nie musi grać pierwszych skrzypiec. Wystarczy trochę poszukać, aby znaleźć wyjątkową biżuterię ze szmaragdami, rubinami czy wyjątkowo oryginalnym opalem, który w pierścionkach nie jest często spotykany, a wygląda zjawiskowo.

Antyki

Kolejnym pomysłem na pierścionek zaręczynowy jest biżuteria z dawnych lat. Według tradycji często wręcza się wybrance pierścionek po mamie lub babci, ale jeżeli takiego nie mamy, są inne opcje na jego zdobycie.

Zarówno w antykwariatach, jak i małych sklepach z biżuterią znajdziemy pierścionki, które liczą sobie nawet sto lat. To wyjątkowy podarunek, ponieważ poza miłosnym przesłaniem, posiada w sobie odrobinę historii. Taki wybór na pewno przypadnie do gustu wrażliwym i romantycznym dziewczynom.

Surowy diament

Diamenty w pierścionkach zaręczynowych kojarzą się zwykle z wysokim połyskiem, który na palcu dostrzec można już z pewnej odległości. Ciekawą alternatywą może okazać się jednak diament surowy, nieoszlifowany, który zwraca uwagę oryginalnym, nieregularnym kształtem i matowym odcieniem.

Nietypowy kształt

Jeżeli poszukujemy czegoś naprawdę wyjątkowego, warto zaszaleć nie tylko z kolorem i wielkością kamienia, ale również z kształtem samego pierścionka. Najoryginalniejszych propozycji nie znajdziemy w ofertach największych butików, a na platformach, sprzedających rękodzieło.


Przykładem może być amerykański sklep Etsy, który jest istną kopalnią inspiracji i interesującej biżuterii. Decydując się na tego typu biżuterię możemy mieć pewność, że będziemy mieć coś naprawdę unikatowego.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu