Komiks erotyczny inny od wszystkich. "Istota" to hołd dla kobiecej seksualności

"Istota" to erotyczny komiks dla kobiet
"Istota" to erotyczny komiks dla kobiet Fot materiały prasowe
To nie jest zwykły komiks. "Istota" jest erotyczną powieścią graficzną dla kobiet stworzoną w całości przez polskie artystki, m.in. Agatę Bogacką i Agatę Nowicką.


Książka składa się z siedmiu różnych rozdziałów, które ukazują kobiecy punkt widzenia na seksualność i intymność. "Istota", czyli tytułowa bohaterka, ma wiele wcieleń – jest duchem, "istotą" kobiecości kojarzącą się z otwartością, odwagą i niezależnością.

Jak podkreślają autorki scenariusza Aleksandra Hirszfeld i Agata Nowicka, w komiksie chciały rozprawić się z niektórymi mitami i stereotypami oraz sprawami związanymi z kobiecością i kobiecą seksualnością.
"W sytuacji, kiedy decyzje polityczne zagrażają prawom kobiet, w świecie w którym nadal próbuje się narzucić nam określone role i odebrać prawo głosu nieustająco konieczna jest praca na rzecz upodmiotowienia kobiety, również w relacji seksualnej. Społeczeństwu potrzebna jest otwarta dyskusja na temat prawa kobiet do eksploracji i ekspresji seksualnej, bez nakładania na nas poczucia winy i wstydu. Chcemy odzyskać nasze ciała i naszą seksualność!" – podkreślają autorki powieści."
Istota” to też manifest na rzecz pozytywnej, nieskrępowanej energii seksualnej oraz ponad 80 stron pięknych rysunków w wykonaniu utalentowanych polskich artystek. Autorkami rysunków są Agata Bogacka, Ada Buchholc, Eva Juszczuk, Joanna Krótka, Dagmara Matuszak i Agata Nowicka. Siódmą autorkę artystki chcą wybrać w drodze konkursu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun