Wojtek Mazolewski to genialny muzyk jazzowy. Polacy go kochają, teraz docenił go również świat

Płyta Wojtka Mazolewskiego "Polka" ukazała się właśnie w edycji międzynarodowej. Zbiera same pochwały!
Płyta Wojtka Mazolewskiego "Polka" ukazała się właśnie w edycji międzynarodowej. Zbiera same pochwały! Fot. Instagram/ wojtekmazolewski
Wojtek Mazolewski to świetny muzyk jazzowy, który części osób znany jest jedynie z portali plotkarskich, komentujących związek artysty z Mają Sablewską. Muzyka Mazolewskiego to sztuka na wysokim poziomie, która doceniana jest na całym świecie, a albumem "Polka" zachwycają się prestiżowe tytuły muzyczne.


Nazwisko Mazolewskiego, w szerszej świadomości, zaistniało dzięki medialnemu związkowi ze znaną stylistką, Mają Sablewską. Artystę warto jednak poznać nie tylko ze względu na jego prywatne sprawy, ale na jazzowy talent, o którym w polskich mediach wspomina się zdecydowanie zbyt rzadko.

Międzynarodowa edycja płyty zachwyciła światowe media
Płyta Mazolewskiego, "Polka", miała swoją polską premierę pod koniec 2014 roku, jednak jej międzynarodowa edycja ukazała się dopiero na początku sierpnia 2018 dzięki brytyjskiej wytwórni Whirlwind Recordings.

Album, świetnie oceniony w Polsce, okazał się sukcesem również poza granicami kraju. Prestiżowy amerykański magazyn "Downbeat", ukazujący się na rynku od 1934 roku, przyznał "Polce" pięć gwiazdek, czyli maksymalną możliwą notę.

W recenzji nie szczędzono pochwał również samemu Mazolewskiego, podkreślając jego talent do oddawania atmosfery danego miejsca, poprzez dźwięki (tytuł każdego utworu na płycie to nazwa innego miasta na świecie).


To nie jedyne zachwyty płynące z zagranicy. Matthew Ruddick z portalu Kind of Jazz nazwał "Polkę" jedną ze swoich ulubionych płyt roku, a magazyn "The Wire" określił album jako bardzo satysfakcjonujący, twierdząc jednocześnie, że powinien przemówić do fanów Tomasza Stańki.

To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarze z zagranicy rozpływają się nad talentem muzyka. W 2017 roku, Gilles Peterson z radia BBC, uwzględnił utwór Mazolewskiego "Theme de YoYo" w najlepszej 50-tce jazzowych utworów roku.

Wszystko wskazuje na to, że Wojtek Mazolewski ma przed sobą ogromne szanse na zrobienie międzynarodowej kariery, a o jego nowym albumie jeszcze długo nie przestanie być głośno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Po 15 latach Scooby-Doo wraca na ekrany kin. Usłyszymy same gwiazdy
0 0Tusk opublikował poruszający film. Nagranie pokazuje jego najważniejsze osiągnięcia
0 0"Chyba to nie mój świat". Tyszkiewicz już rozczarował się pracą w Senacie
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą