Cała Polska zatańczy we wrześniu dla Kory, żeby oddać jej hołd

Fani uczczą pamięć Kory
Fani uczczą pamięć Kory Fot. Screen YouTube
Korę niedawno pożegnali najbliżsi na warszawskich Powązkach. Wierni fani artystki uczczą jej pamięć za miesiąc, tańcząc do piosenek Maanamu. Wydarzenie "Czekam na wiatr, co rozgoni", zorganizowane na Facebooku, cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że ciężko o miejsce, które pomieści wszystkich fanów Kory i Maanamu. Organizatorzy sprytnie zmodyfikowali formułę wydarzenia. Zobaczcie szczegóły.


Wydarzenie "Czekam na wiatr, co rozgoni", które jest nawiązaniem do refrenu hitu Manaamu "Krakowski spleen" początkowo miało odbyć się 8 września, na Polu Mokotowskim. Właśnie tam mieli się spotkać fani Kory i Maanamu, aby przez taniec do piosenek legendarnego zespołu, oddać hołd artystce. Na wydarzenie zapisało się aż 3 tysiące chętnych, natomiast 22 tysiące osób kliknęło, że są zainteresowani.
Frekwencja przerosła ich oczekiwania
Choć liczby z Facebooka nie są miarodajne, organizatorzy postanowili zmienić lokalizację imprezy. Wszystko przez to, że limit masowych imprez na Polu Mokotowskim w tym roku został już wyczerpany. Dlatego pomysłodawcy zbiorowego tańca dla Kory, czyli Stowarzyszenie "Tanecznym Krokiem", szukali miejsca, które pomieści tak dużą liczbę osób.
"Ilość deklaracji przekroczyła nasze, jako Stowarzyszenia, możliwości. Ogromnie się cieszymy, że jest nas tylu chętnych do zatańczenia. Nie możemy znaleźć miejsca, gdzie by nam tak licznie pozwolono zatańczyć. Pola Mokotowskie mają limit masowych imprez i jest on już w tym roku wyczerpany, dlatego też musimy znaleźć inne miejsce – pisali organizatorzy na Facebooku.


Wydarzenie przenosi się do sieci
Z uwagi na olbrzymią frekwencję stowarzyszenie postanowiło nieco zmodyfikować formułę wydarzenia, które przenosi się do sieci. – Nasz wpis ograniczał się do ok. 30-40 osób. Zaproszenie obejmowało członków stowarzyszenia Tanecznym krokiem wraz z garstką gości. Zostało utworzone jako post publiczny z uwagi na to by mogło dotrzeć do FB "znajomych" naszych członków.

Z uwagi na fakt, że zapisało się na wydarzenie ok. 26 tys. osób czyli 62 500 % planowanej frekwencji musieliśmy podjąć decyzję o zmianie formy całego eventu z realnego, umiejscowionego na przykład w parku na internetowy event z transmisją na żywo na naszej grupie dla wszystkich 26 tys. uczestników. Każdy z nas będzie tańczył z naszym instruktorem za pośrednictwem swojego ekranu. Event opublikujemy na https://www.facebook.com/groups/437115139996369/
wraz ze wszystkimi wskazówkami. Prosimy wszystkich zainteresowanych wspólnym tanecznym hołdem o dodanie się do grupy – mówi w rozmowie naTemat Katarzyna Łazińska, prezes Stowarzyszenia "Tanecznym Krokiem".

Główna choreografia utworzona zostanie do jednego z największych hitów Maanamu "Krakowski Spleen:" – Jesteśmy stowarzyszeniem tanecznym a do Kory jako artystki mamy osobisty stosunek, jesteśmy jej fanami. Kochamy taniec, więc tak wyrażamy nasze uczucia. Dla nas taniec jest formą hołdu jaki oddajemy artystce – podkreśla Łozińska. Cała Polska zatańczy dla Kory już 8 września.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu