Ma 96 lat i przeżyła Holocaust. Teraz śpiewa w... deathmetalowym zespole

Inge Ginsberg nie jest zwykłą emerytką. 96-latka śpiewa w zespole deathmetalowym
Inge Ginsberg nie jest zwykłą emerytką. 96-latka śpiewa w zespole deathmetalowym Fot. Facebook/ Inge and the TrittoneKings
To nie jest zwykła emerytka. Inge Ginsberg ma 96 lat i z powodzeniem oddaje się nietypowej jak na swój wiek pasji - śpiewaniu w zespole deathmetalowym. Występy grupy The TrittoneKings podbijają serca fanów na całym świecie.


Na realizowanie swoich pasji nigdy nie jest za późno. Udowadnia to Inge Ginsberg, która poniekąd kontynuuje to, co zaczęła robić za czasów młodości. Gdy wybuchła wojna, Austriaczka zmuszona była podjąć ucieczkę przed Nazistami do Szwajcarii. Tam spędziła lata w obozie dla uchodźców. Z kolei po wojnie zamieszkała razem z mężem w Hollywood. Komponowała utwory i pisała dla największych artystów tamtych czasów.
Blichtr Hollywood w pewnym momencie zmęczył Ginsberg. Porzuciła pracę dla sław, jednak miłość do pisania tekstów pozostała. Wiele lat później, już jako staruszka pokazała swoje wiersze przyjacielowi, który stwierdził, że bardzo przypominają teksty zespołów deathmetalowych, bo skupiają się na temacie śmierci.
Choć kobieta na jego stwierdzenie zareagowała pytaniem "co to jest deathmetal" ciekawość i chęć pokazania światu swojej twórczości, zwyciężyła. Razem z przyjacielem założyła zespół "The TritoneKings", w którym jest wokalistką i śpiewa napisane przez siebie, mroczne kawałki. " Jeden z tekstów jest o śmierci i o tym, że nie można jej uniknąć. A skoro nie da się tego zrobić, to należy się z niej śmiać" - opowiadała w jednym z wywiadów Ginsberg.

Na co dzień jest optymistką, z kolei na scenie wyśpiewując piosenki o śmierci, wypada bardzo wiarygodnie. Doceniają to jurorzy muzycznych show - amerykańskiej i szwajcarskiej edycji "Mam talent", gdzie wystąpiła artystka i fani, których 96-letnia wokalistka i autorka tekstów gromadzi na całym świecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Ziemiec winę za stan mediów przerzuca na widzów. "Nie chcą wyważonego stylu"