"The Guardian" wybrał 20 najlepszych miejscówek nad Bałtykiem. Są trzy lokalizacje z Polski

Fińskie Hanko to jedno z nadbałtyckich miejsc, polecanych przez autorów listy The Guardian
Fińskie Hanko to jedno z nadbałtyckich miejsc, polecanych przez autorów listy The Guardian Fot. Instagram/ sisustussuunnittelu_idyllicum
Rozważając wakacje w Europie często myśli się o Włoszech, Hiszpanii, Grecji czy Portugalii, a pomija się inne - może mniej gorące - ale wciąż piękne kierunki. "The Guardian" opublikował listę najpiękniejszych nadbałtyckich plaż, które warto odwiedzić. Wśród 20 lokalizacji, znalazło się również kilka z Polski. Które konkretnie?


Szykując się na letni urlop turyści z Europy często wybierają kraje na południu kontynentu. Jednym z powodów jest oczywiście pogoda - gdy mamy kilka dni urlopu, wolimy wybrać miejsce, w którym na pewno będzie słonecznie i ciepło. A – jak każdy dobrze wie – choć polskie plaże są jednymi z najpiękniejszych, to co do pogody nigdy nie możemy być pewni.
Mimo wszystko wydaje się jednak, że ludzie coraz częściej zaczynają szukać mniej popularnych kierunków, chcąc odkryć miejsca, które będą dla nich czymś nowym i ekscytującym. "The Guardian" opublikował listę 20 nadbałtyckich plaż, które – choć mniej oczywiste – są warte zobaczenia. Wśród nich nie mogło zabraknąć Polski.

Trzy miejsca nad polskim morzem
Pierwszym, z trzech polecanych przez portal miejsc, jest wyspa Wolin. Chwalone są długie piesze szlaki i piękne wybrzeże otoczone klifami, pokrytymi rokitnikiem. Autorzy polecają to miejsce dla ornitologów, którzy mogą tu wypatrzeć wiele ciekawych gatunków.
Kolejną polecaną lokalizacją jest... Łeba. Miejsce, do którego wielu z nas jeździło w dzieciństwie, chwalone jest za bajkowo biały i delikatny piasek oraz widoki, które będą ucztą dla fotografów. Dodatkową atrakcją jest położony nieopodal Słowiński Park Narodowy, słynący z niesamowitych wydm, flory i fauny - na terenie parku żyje aż 260 gatunków ptaków!
Ostatnim miejscem na liście jest miasto Hel, które uwagę autorów zwróciło m.in. wyjątkowym klimatem rybackiej wioski. Warto wspomnieć również o innych miejscach na Półwyspie Helskim Jurata, Jastarnia czy oczywiście Chałupy, których kempingi przyciągają turystów w każdym wieku.
Poza Polską na liście Guardiana znalazły się takie miejsca, jak m.in. urokliwe Haapsalu w Estonii, położony między Polską a Litwą Swietłogorsk pełen natury i brutalistycznej architektury czy niemieckie Eckernförde, gdzie zrelaksujemy się w charakterystycznych strandkorb - wygodnych fotelach plażowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Ziemiec winę za stan mediów przerzuca na widzów. "Nie chcą wyważonego stylu"