Ucieknij za miasto! Dzięki tej stronie wynajmiesz najciekawsze agroturystyczne miejscówki

Brzozowy dworek w województwie Lubelskim
Brzozowy dworek w województwie Lubelskim Fot. Farmbnb.com
Wszyscy znajdą Airbnb, platformę, za pomocą której można wynająć na całym świecie pokój, apartament lub dom. Podobnie działa Farmbnb, strona stworzona przez Polaków, dzięki której można bardzo szybko znaleźć nocleg w gospodarstwie agroturystycznym, z dala od miejskiego hałasu.


Już sama nazwa Farmbnb mówi nam o tym, że będziemy mieć do czynienia z agroturystyką. To strona działająca podobnie do platformy Airbnb, z tą różnicą, że w przypadku Farmbnb można zamieszkać na wsi. Nie znajdziemy tam wielkich miast i wielkomiejskich rozrywek, tylko małe wioski i miejscowości, w których możemy się zresetować, wypocząć na łonie natury i aktywnie spędzić czas.


Założycielami platformy są Piotr Pręgowski oraz Przemysław i Artur Szklarzewscy, którzy wpadli na ten pomysł w trakcie wyjazdu na ryby.

"Farmbnb z założenia jest stroną, która ma pomóc zaplanować weekend lub dłuższy wyjazd w fajne, dotąd nieznane i niekoniecznie dalekie miejsca. U nas, pytaniem wyjściowym jest nie "gdzie chcesz jechać" lecz "jak lubisz spędzać wolny czas?"? – mówił Piotr Pręgowski w rozmowie z serwisem mambiznes.pl.


I dodał: "Tak naprawdę "Jak chcesz spędzić wolny czas” leży u podstaw większości wyjazdów, a nie, jak utarło się, szukanie od razu po nazwie miejscowości. To przyzwyczajenie w dużej mierze powoduje wyjazdy w to samo miejsce, które już znamy, przez co rzadziej odkrywamy nowe.

Z pasji do podróżowania

Strona łączy potrzeby kupujących ze sprzedającymi. Sprzedającym właściciele dają narzędzia, aby lepiej mogli pokazać, co mają do zaoferowania, a także skuteczniej sprzedawać. Z kolei obiekty dobierane są tak, żeby pasowały zarówno młodym parom, jak i rodzinom z dziećmi. W tej chwili strona skupia 90 obiektów.


Jak podkreślają twórcy Farmbnb, strona powstała z pasji do podróżowania. "Tworzymy Farmbnb z pasją i z pasji do podróżowania. Tworzymy Farmbnb z potrzeby, gdyż brakowało nam strony, na której w sposób przyjazny, czytelny, przejrzysty i prosty, moglibyśmy odkryć bliskie lub dalekie miejsca, których jeszcze nie znamy" – piszą na swojej stronie twórcy projektu.

I dodają: "Brakowało nam strony która zaoszczędzi nam czas, takiej, dzięki której nie będziemy musieli wszędzie dzwonić, ułatwi proces rezerwacji i pozwoli od razu zapłacić przez internet".
Wchodząc na stronę przywita nas pytanie "Jak lubisz spędzać wolny czas"?. Do wyboru mamy 11 kategorii, m.in. rowery, spacery, jazda konna, joga, wędkarstwo i warsztaty.

Po kliknięciu w jedną z nich, rozwija nam się wybór miejsc, które możemy zarezerwować. Gdy już wybierzemy miejscówkę, wyświetla się szczegółowy opis miejsca, cena i pole, które musimy wypełnić rezerwując nocleg.

Można też wybrać konkretny region Polski lub Toskanii, bo agroturystyczne obiekty właśnie z tego regionu Włoch również zostały uwzględnione na stronie Farmbnb. Do wyboru mamy siedem obiektów agroturystycznych, położnych w malowniczej Toskanii.

Twórcy projektu skupiają się aktualnie na zwiększaniu bazy obiektów i właścicieli gospodarstw, którzy będą z nimi współpracować. Ale jak podkreślają, " w każdym start-upie wszystko jest uzależnione od możliwości finansowych".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Już nie opozycja, a współrządzący! Senacka większość anty-PiS potwierdzona
PILNE 0 0Koszmarny sen PiS w Senacie trwa. Wicemarszałkiem wybrano Michała Kamińskiego
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Koniec opozycji totalnej". Kaczyński niespodziewanie wszedł na sejmową mównicę
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem