To ona ubiera Agatę Dudę na specjalne okazje. Kim jest projektantka Pierwszej Damy?

Ela Piorun to projektantka, która ubiera Pierwszą Damę
Ela Piorun to projektantka, która ubiera Pierwszą Damę Fot. Instagram/ Ela Piorun
Od prawie dwóch lat ubiera Agatę Kornhauser-Dudę na wielkie wyjścia i mniejsze, kameralne spotkania. Ela Piorun to projektantka, której klasycznym i kobiecym stylem zachwyciła się prezydentową. Jak do niej trafiła?


Styl Agaty Dudy jest dyskusyjny. Jedni chwalą ją za klasykę, drudzy uważają, że jest nudny, banalny, a niektórymi stylizacjami Agata Duda niepotrzebnie dodaje sobie lat. Pewne jest jedno: prowokuje do dyskusji.

Gdy została Pierwszą Damą porównywano jej styl i fryzurę do bohaterki "House of Cards" - Claire Underwood. Porównania z czasem się rozmyły, a zamiast klasycznego stylu w stonowanych barwach, w którym lubuje się bohaterka popularnego serialu, na ubraniach Agaty Dudy zagościły zdobienia, energetyczne kolory i koronki.


Prezydentowa szczególnie ceni sobie ubrania polskich projektantów, więc na wielkie wydarzenia i kameralne spotkania wybiera ciuchy i dodatki marek z polskiego modowego podwórka. Agata Duda szczególnie ceni projekty Eli Piorun, której atelier znajduje się na warszawskiej Woli.

Modę ma we krwi
Projektantka pochodzi z rodziny, gdzie moda była zawsze bardzo mocno obecna, i w której szyło się od pokoleń. Początkowo podglądała innych projektantów przy pracy, z czasem jednak stwierdziła, że projektowanie jest czymś, co chce w życiu robić. Ela Piorun w swoich projektach stawia przede wszystkim na kobiecość w postaci falbanek, koronkowych spódnic i sukienek. W jej atelier nie brakuje spodni i kombinezonów, bo jak podkreśla, bardzo ważna jest wygoda.
Agata Duda została jej klientką
Na polskim rynku brakowało jej ciekawych projektów, dlatego sama zaczęła tworzyć. Styl jej ubrań projektantka określa mianem elegancji z nutką awangardy. I właśnie to określenie urzekło Agatę Dudę, która trafiła do atelier Eli Piorun przypadkiem, przejeżdżając przez okolicę.
– Pani prezydentowa przejeżdżała samochodem przez ulicę, na której znajduje się mój butik. Dostrzegła witrynę okienną i zainteresowała się kreacjami, które wtedy były wystawione. Przypadły jej do gustu, a niedługo potem osobiście przyszła do mojego butiku, żeby zapoznać się z kolekcją – opowiada w rozmowie naTemat Ela Piorun.

Pierwsze spotkanie z Pierwszą Damą było dla projektantki bardzo miłym zaskoczeniem – Nigdy bym się nie spodziewała, że Agata Duda przyjdzie właśnie do mnie. Jest tyle dobrych projektantów, a jednak prezydentowa wybrała mnie. Poczułam się wyróżniona i dumna – zdradza nasza rozmówczyni.


Przy kolejnej wizycie Agata Duda wybrała dla siebie kilka propozycji. Pierwsza Dama stawia na kobiecość i klasykę, a takie właśnie projekty ma w swojej kolekcji projektantka. – Agacie Dudzie podobają się moje ubrania, bo są eleganckie, kobiece, ponadczasowe, w różnej barwie kolorystycznej. Poza tym dobrze w nich wygląda i dobrze się w nich czuje – dodaje Piorun.

Przez to, że Agata Duda ma wiele spotkań i na co dzień jest zajęta, często podczas odwiedzin w atelier potrafi kupić kilka kreacji naraz na różne okazje. Zdarza się tak, że gdy potrzebuje czegoś na wyjątkową okazję, projektantka szyje specjalnie dla niej. Jednak najczęściej Agata Duda przychodzi do atelier zobaczyć nowości.

– Ogląda i zapoznaje się z każdą nową kolekcją i na jej podstawie wybiera sobie to, co jej się podoba. Czasem wspomina, że mogłaby założyć daną rzecz na jakieś konkretne wydarzenie – opowiada Ela Piorun.

Dystans do modowych wpadek
O modową wpadkę jest bardzo łatwo i takie także zdarzały się Agacie Dudzie. Jednak Ela Piorun nie przejmuje się, że jej projekt został skrytykowany, bo jak podkreśla, każda osoba, która jest na świeczniku, musi liczyć się z tym, że będzie zarówno chwalona, jak i krytykowana.

Piorun z dystansem podchodzi też do wyboru jednej kreacji przez Agatę Dudę, którą zakłada na różne wydarzenia.
I choć może się wydawać, że podczas przymiarek Agaty Dudy, atelier jest zamykane i udostępnione tylko dla niej, jest zupełnie inaczej. W tym czasie oglądają i mierzą ubrania inne klientki. Mało tego, sama Agata Duda podkreślała, że chce być traktowana normalnie, bez żadnych przywilejów.

Efekt Agaty Dudy
Tak jak w przypadku efektu Kate, gdzie ubrania, które miała na sobie Kate Middleton znikały ze sklepowych półek w mgnieniu oka, efekt Agaty Dudy też jest widoczny. Klientki Eli Piorun bardzo często chcą mieć podobną kreację do tej, którą miała na sobie Pierwsza Dama. – Pani prezydentowa przyciąga wzrok wielu kobiet w Polsce i na całym świecie, więc panie pytają, gdzie mieści się mój butik, bo chciałyby mieć podobną kreację – dodaje.

Fakt, że Ela Piorun ubiera prezydentową, jak najbardziej przekłada się na popularność marki. Sama projektantka chętnie udostępnia artykuły i zdjęcia, na których można zobaczyć Agatę Dudę w ubraniach z jej kolekcji. Marka rozwija się, a kilka miesięcy temu projektantka pokazała linię "Lightning Beauty", w której pełno romantycznych i kobiecych krojów. nowa kolekcja jesienno-zimowa również jest gotowa.

Aktualnie przygotowuje się do pokazu inspirowanego modą lat 20 i 30. – Jest to pokaz organizowany na stulecie odzyskania Niepodległości. Wydarzenie będzie miało miejsce już niedługo, bo 20 września, więc teraz jestem bardzo zajęta – podsumowuje Ela Piorun.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!