To pierwsze takie miejsce w Polsce. W tym laboratorium stworzysz szminkę idealną

W Lip Lab w Warszawie mamy możliwość stworzenia spersonalizowanej szminki w odcieniu idealnym dla naszej karnacji
W Lip Lab w Warszawie mamy możliwość stworzenia spersonalizowanej szminki w odcieniu idealnym dla naszej karnacji Fot. Instagram/ liplabpolska
Personalizacja to bardzo popularny trend w modzie, a od pewnego czasu jego przejawy obserwować możemy również wśród marek urodowych. Po perfumach, które możemy kreować dobierając ulubione nuty zapachowe, przyszedł czas na... szminki. W specjalnym laboratorium możemy stworzyć kolor idealny.

Pierwsze takie miejsce w Polsce
Pomysł na warszawskie laboratorium, w którym możemy stworzyć własną szminkę do Polski trafił z zagranicy. - pierwsze tego typu miejsca pojawiły się w USA, Kanadzie i Australii. To jeden z pierwszych takich konceptów w Europie i, jak na razie, jedyny w naszym kraju.

Szminki tworzone są ze specjalnie do tego przeznaczonych pigmentów, pyłków i dodatków. Każdy produkt jest kreowany indywidualnie, na potrzeby i według wskazówek konkretnej klientki.

– Cały proces tworzenia szminki trwa około 30 minut. Zaczynamy od rytuału pielęgnacji, zrobienia peelingu i nałożenia maski oraz balsamu nawilżającego Sara Happ. Później rozmawiamy o oczekiwaniach, co do koloru i rodzaju produktu – tłumaczy Anna Kondracka, kreator koloru w LipLab. – Chętnie służymy radą, wskazując odcień, który będzie pasował do karnacji i ust konkretnej klientki – dodaje.
Wszystko wybieramy sami
Wizażystka zauważa, że do najczęściej tworzonych szminek należą te w odcieniach czerwieni i różu, jednak zdarzają się również klientki, które, mając ochotę zaszaleć, decydują się na odcienie bardziej oryginalne, jak np. żółć w odcieniu mango. Wszystkie odwiedzające laboratorium panie chętnie korzystają ze wskazówek wizażystek po to, aby stworzyć kolor idealny.

Poza odcieniem możemy również zdecydować o smaku, zapachu oraz oczywiście bazie szminki - do wyboru mamy klasyczną, matową, a także subtelniejszy błyszczyk. Możliwości jest zatem wiele, a sama szansa stworzenia własnej, niepowtarzalnej szminki wydaje się ciekawa i może okazać się fajną zabawą.
Raz wytworzone receptury są starannie spisywane po to, aby w razie potrzeby móc bez problemu odtworzyć identyczny odcień kosmetyku.


Koszt podstawowej usługi obejmującej pielęgnację ust i wyprodukowanie spersonalizowanej szminki wynosi 150 złotych, co porównując do kosmetyków popularnych marek, jest ceną dosyć wysoką, choć trzeba przyznać, że w zamian dostajemy coś wyjątkowego, czego nie mamy szans dostać w zwykłej drogerii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...