Tę fryzurę pokochały gwiazdy. Zobacz, jak uzyskać efekt szklanych włosów

Glass Hair to trend, który będzie rządził w najbliższych miesiącach. Jak samodzielnie uzyskać efekt szklanych włosów?
Glass Hair to trend, który będzie rządził w najbliższych miesiącach. Jak samodzielnie uzyskać efekt szklanych włosów? Fot.Instagram/ lofficielbrasil
"Glass hair", czyli "szklane włosy" to trend, który w ostatnich tygodniach pokochały gwiazdy na całym świecie. To bardzo efektowna fryzura, którą - przy odrobinie wysiłku i odpowiednich kosmetyków - możemy wykonać również w domu. Jak uzyskać modny efekt?

Szklane włosy będą hitem jesieni
O ile latem zazwyczaj pozwalamy sobie na luz w kwestii fryzury, o tyle jesienią wybieramy uczesania mniej surferskie i luźne, a bardziej eleganckie. "Glass hair" swoją nazwę wzięły od tafli szkła. Włosy mają być bowiem idealnie gładkie, proste i wyjątkowo lśniące.

Fryzura najczęściej wykonywana jest na włosach obciętych na popularnego boba, ale można jej spróbować również na innych długościach. Look, który chcemy osiągnąć, to zdrowo wyglądające, lśniące włosy, które prezentują się lekko, ale jednocześnie bardzo elegancko. Przy odrobinie wysiłku efekt szklanych włosów osiągniemy również bez pomocy fryzjera.
Jak uzyskać efekt "glass hair" w domu?

– Jeśli chcemy wykonać fryzurę w domu, najpierw powinniśmy nałożyć na włosy produkt wygładzający, zawierający np. jedwab czy też cząsteczki silikonu, a następnie wyprostować je prostownicą – mówi Tomasz Bożek, właściciel salonu "U Fryzjerów". – Na koniec, aby podkreślić efekt połysku, warto użyć nabłyszczacza – dodaje.

Stylista fryzur podkreśla, że fryzura wykonana samodzielnie może się sprawdzić, ale tylko jednorazowo. Jeżeli natomiast zależy nam na idealnie gładkich, nie puszących się włosach na co dzień, warto wybrać się do profesjonalnego salonu i skorzystać z usługi keratynowego prostowania albo botoksu dla włosów.
Efekt szklanych włosów pokochały gwiazdy takie jak m.in. Kim Kardashian, Hailey Baldwin czy - z rodzimego podwórka - Honorata Skarbek i Margaret. Wszystko wskazuje na to, że może być jednym z największych hitów nadchodzącej jesieni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...