Para z Walii od 60 lat wszędzie jeździ tandemem. Ten film "zrobi" wam poniedziałek

Graeme i Betty Cox z Wielkiej Brytanii nie wyobrażają sobie życia pozbawionego podróży tandemem
Graeme i Betty Cox z Wielkiej Brytanii nie wyobrażają sobie życia pozbawionego podróży tandemem Fot. Screenshot Facebook/ SunLifeUK
On ma 86 lat, ona 91. Graeme i Betty Cox od 60 lat przemieszczają się tandemem. Zjeździli tak Wielką Brytanię i nie tylko - rower zabrali ze sobą nawet do Kanady, gdzie podczas trzech tygodni pokonali niemal 1500 kilometrów. FIlm opowiadający ich historię ma już ponad 10 milionów odsłon. Nic dziwnego - ta para jest naprawdę niezwykła.


Wiek nie jest dla nich przeszkodą
Graeme i Betty Cox to niezwykła, pochodząca z Walii, para, której wspólną pasją jest podróżowanie tandemem. Film z ich udziałem udowadnia, że można być fit w każdym wieku, a przekroczenie 80-tki wcale nie musi wiązać się z wyeliminowaniem sportu z codziennej rutyny.

Jak twierdzą w filmie, nigdy nie poruszali się autobusami, a zawsze - w miarę możliwości - korzystali z ukochanego tandemu. Również w trakcie ciąży Betty nie zrezygnowała z pasji i jeździła tak długo, jak tylko pozwolił jej lekarz, czyli do 6 tygodni przed porodem. Tyle samo zresztą zajął jej powrót do rowerowych wycieczek po urodzeniu dziecka.
Tandemem przez życie
Staruszkowie zjeździli cały kraj wzdłuż i wszerz. Lata temu wybrali się z tandemem również do Kanady, gdzie po opuszczeniu samolotu przejechali niemal 1500 kilometrów w zaledwie trzy tygodnie. Obecnie takie dystanse w tak krótkim czasie to już zbyt duży wysiłek, co nie oznacza, że para całkowicie zrezygnuje z tandemu.

W ciągu ostatnich 16 miesięcy przejechali już prawie 2 800 kilometrów, co jest rezultatem godnym podziwu, któremu nie sprostałoby wiele znacznie młodszych osób.
Gdy 5 lat temu Betty, w wieku 86 lat, zachorowała na raka jelita, to między innymi jej świetna forma pozwoliła na opuszczenie szpitala po zaledwie 8 dniach. Teraz przekonuje, że czuje się doskonale. Oboje zresztą twierdzą, że nie ma nic lepszego niż przebywanie na świeżym powietrzu, a w ich wieku każdy dzień jest darem, który trzeba dobrze wykorzystać. Pozostaje tylko brać z nich przykład.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!