Szkoły mogą go zakazywać, ale młodość rządzi się swoimi prawami. Oto idealny makijaż dla nastolatki

Nastolatki powinny malować się delikatnie i nie maskować naturalnego wdzięku zbyt dużą ilością produktów
Nastolatki powinny malować się delikatnie i nie maskować naturalnego wdzięku zbyt dużą ilością produktów Fot. Instagram/magdarodmakeup, m.u.a.piiasillamae
Dla nastolatków szkoła to, poza nauką i zawieraniem przyjaźni, czas pierwszych eksperymentów ze stylem i wyglądem. Wszyscy próbujemy różnych ubrań i fryzur, a dziewczyny zaczynają też swoje - mniej lub bardziej udane - przygody z makijażem. Podpowiadamy, jak wykonać pierwszy make-up i jakich błędów unikać.


"No make up" to trend, który będzie świetny dla nastolatek
Makijaż nastolatki to dla wielu kwestia dyskusyjna. Niektóre szkoły zgadzają się na pełną swobodę, dając młodym dziewczynom szansę na znalezienie własnego stylu. Inne z kolei całkowicie zabraniają makijażu, twierdząc, że szkoła to nie miejsce na tego typu urodowe eksperymenty.

Choć zdania są podzielone, trudno zaprzeczyć temu, że każda nastolatka - prędzej czy później - makijażu spróbuje. Niektórzy mogą tę kwestię demonizować, ale wystarczy pamiętać o kilku prostych wskazówkach, które pozwolą wykonać make up modny i dziewczęcy, który będzie wyglądał stylowo oraz odpowiednio do wieku i miejsca.
Jakie produkty wybrać?
Młoda skóra jest napięta i świetlista i tak naprawdę - o ile nie mamy poważnych problemów z trądzikiem - nie potrzebuje wielu kosmetyków do wykonania modnego makijażu. Zwłaszcza, że największym trendem jest wciąż naturalny "no make up". Na co w związku z tym powinna postawić nastolatka?

– Młode dziewczyny, rozpoczynające przygodę z makijażem, najlepiej wyglądają w naturalnym make-upie, który podkreśla ich urodę – tłumaczy Ewa Jankowska, makijażystka z Manczisa Make Up – Zamiast obciążającego skórę podkładu lepiej wybrać, znacznie lżejszy, koloryzujący krem CC, który często zawiera również filtr przeciwsłoneczny, dodatkowo chroniący młodą skórę przed szkodliwymi promieniami UV – dodaje.
Wizażystka proponuje również, aby zrezygnować z wyrazistego bronzera na rzecz delikatnego różu w kremie, który podkreśli dziewczęcy urok. Jeżeli natomiast chodzi o makijaż oczu, najlepiej postawić na delikatne, naturalne wytuszowanie rzęs i ewentualne podkreślenie oka rozświetlającym cieniem w kremie.


Ostatnim elementem są usta. Aby dopełnić efektu warto wybrać przezroczysty bądź lekko barwiony błyszczyk, który doda buzi blasku i świeżości. Taki makijaż podkreśli dziewczęcą subtelność nastolatki, nie przykrywając jej naturalnego piękna i nie będąc jednocześnie zbyt wyzywającym wyborem do szkolnej ławki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!