Takiej wystawy jeszcze w Polsce nie było. Kiczowate zdjęcia pokochały największe gwiazdy

David LaChapelle fotografował największe gwiazdy. Teraz jego zdjęcia zobaczymy w poznańskim Starym Browarze
David LaChapelle fotografował największe gwiazdy. Teraz jego zdjęcia zobaczymy w poznańskim Starym Browarze Fot. Instagram/ david_lachapelle
David LaChapelle to postać znana każdemu miłośnikowi fotografii. Współpracował z największymi gwiazdami świata mody, filmu czy muzyki. Jego oryginalny, jedyny w swoim rodzaju, styl jednych zachwyca, a innych szokuje. To pierwsza indywidualna wystawa artysty w Polsce.


Pierwsza taka wystawa w Polsce
David LaChapelle to wyjątkowy fotograf, którego prace jednych zachwycają, a dla innych są zwykłym kiczem. Poniekąd skojarzenia są słuszne - estetyka LaChapelle to kamp, będący swego rodzaju pochwałą kiczu i złego gustu, traktowaną z przymrużeniem oka.

Mocne, jaskrawe kolory, przepych oraz nawiązania do religii i pop-artu budzą skrajne emocje, jednak największe gwiazdy z chęcią stają przed obiektywem kontrowersyjnego fotografa, a część zdjęć osiągnęła już status obrazów kultowych i była publikowana w najsłynniejszych drukowanych tytułach o lifestyle'owych i modowych.
Naomi Campbell jako bogini miłości na fotografii symbolizującej chciwość współczesnego świata, Kanye West w koronie cierniowej czy pieta z Courtney Love w roli Matki Boskiej. To tylko część ze zdjęć, które mimo licznych kontrowersji zapisały się na stałe w historii fotografii.
Wszechstronny artysta
LaChapelle to jednak nie tylko fotograf, ale również producent i reżyser filmowy. Popularne teledyski do piosenek, takich jak "Dirrty" Christiny Aguilery, "Original sin" Eltona Johna czy "Rich Girl" Gwen Stefani to również dzieła jego autorstwa.
Wystawa związana jest z 15-leciem istnienia Starego Browaru w Poznaniu. Dotychczas prace artysty oglądać można było w najsłynniejszych galeriach na całym świecie, w tym m.in. Musée d’Orsay w Paryżu, National Portrait Gallery oraz The Victoria and Albert Museum w Londynie i The Lever House w Nowym Jorku.

Jego prace pojawiły się również podczas wystawy zbiorowej "Vanity" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Teraz, po raz pierwszy w historii, mamy okazję zobaczyć przekrój prac Davida LaChapelle, jednego z największych artystów współczesnej fotografii, podczas indywidualnej wystawy w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!