Na myśl o depilacji woskiem jesteś przerażona? Sugaring może być opcją dla ciebie

Sugaring to doskonała, mniej bolesna alternatywa dla wosku. Pasta cukrowa nie podrażnia skóry i można ją wykonać samodzielnie
Sugaring to doskonała, mniej bolesna alternatywa dla wosku. Pasta cukrowa nie podrażnia skóry i można ją wykonać samodzielnie Fot. Grażyna Makara/ Agencja Gazeta
Wosk jest jedną z najpopularniejszych metod depilacji, na jaką decydujemy się w salonach kosmetycznych. Choć jest skuteczny, nie da się ukryć, że zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, a niektórzy na samą myśl o nim wzdrygają się ze wstydu. Ulgą dla przerażonych może być sugaring, czyli depilacja pastą cukrową.

Sugaring konkurencją dla wosku
Ten sposób depilacji wywodzi się z Bliskiego Wschodu, gdzie rozpuszczony cukier był używany w celach kosmetycznych od wielu, wielu lat. Aktualnie sugaring można wykonać już w salonach wyspecjalizowanych w depilacji. Kobiety często decydują się właśnie na ten zabieg, ponieważ - w porównaniu do klasycznego wosku - jest o wiele mniej bolesny i nie podrażnia skóry.
Wosk przylepia się do ciała w miejscu, które chcemy wydepilować, a następnie szybko i mocno odrywa, co rzeczywiście powoduje wyrwanie niepożądanych włosków, ale jednocześnie wiąże się również z nieprzyjemnym uczuciem, czasem wręcz bólem i zaczerwienioną, podrażnioną skórą. Pasta cukrowa z kolei nie narusza skóry, a jedynie okleja włosy, dzięki czemu unikamy bólu.

Dzięki temu i dzięki zawartym w niej składnikom, pasta jest bezpieczna dla alergików. Nie jest specjalnie podgrzewana, ma temperaturę pokojową, zatem nie powstaje zagrożenie ewentualnym oparzeniem. Co ciekawe, pastę cukrową można stosować nawet na bardzo krótkich włoskach, których możemy się pozbyć od razu, gdy zaczną się pojawiać. Nie musimy więc czekać aż odrosną dłuższe, tak jak to jest w przypadku depilacji woskiem.

Zrób to sama
Pasta cukrowa to po mieszanina cukru, wody i soku z cytryny. To składniki, które każdy zwykle ma w kuchni, dzięki czemu pastę z powodzeniem możemy wykonać w domu, podobnie jak sam zabieg. To metoda szybka, prosta i wygodna - poza uzyskaniem pożądanego efektu gładkiej skóry, nie musimy - jak to bywa w przypadku wosku - męczyć się z uporczywym zmywaniem lepkiej masy. Do oczyszczenia miejsca depilacji wystarczy sama woda.

Do wykonania domowej pasty cukrowej potrzebujemy:
Wody
Soku z cytryny
Cukru

Rezultat jest nie tylko estetyczny, ale również długotrwały. Jak udało mi się dowiedzieć w jednym z warszawskich salonów kosmetycznych, wszystko zależy oczywiście od struktury i typu włosa klientki, ale w zdecydowanej większości przypadków efekt utrzymuje się nawet 3-4 tygodnie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...