Topowy lokal na kulinarnej mapie stolicy. Tutaj dania specjalne przygotowują dla gości gwiazdy ekranu

Restauracja Signature to topowy lokal w Warszawie, który mieści się przy  ulicy Poznańskiej 15 w budynku pięciogwiazdkowego hotelu H15 Boutique Hotel. W ramach projektu Signature Gwiazd potrawy przygotowują tu gwiazdy ekranu
Restauracja Signature to topowy lokal w Warszawie, który mieści się przy ulicy Poznańskiej 15 w budynku pięciogwiazdkowego hotelu H15 Boutique Hotel. W ramach projektu Signature Gwiazd potrawy przygotowują tu gwiazdy ekranu Materiały prasowe
Miejsce idealne na biznes lunch, firmowe spotkanie, romantyczne kolacje, a także kulturalne eventy. Na koncie wiele nagród i rekomendacji, w tym wyróżnienie w przewodniku Michelin. Mieszcząca się przy Poznańskiej 15 restauracja Signature to jeden z najważniejszych punktów, jakie można znaleźć na kulinarnej mapie Warszawy.


Topowy warszawski lokal znajduje się w budynku H15 Boutique Hotel, pięciogwiazdkowego hotelu, w którym przed wojną mieściła się sowiecka ambasada. Składa się z trzech stref – dwóch sal i przeszklonego patio. Wyjątkowy klimat tworzą odrestaurowane krzesła Oswald z lat 50, oświetlenie Serga oraz oryginalne fotografie Marilyn Monroe Miltona Greena.


Na menu restauracji w centrum Warszawy składają się autorskie sezonowe dania szefa kuchni Wojciecha Kiliana, który pracował pod okiem tak uznanych restauratorów jak Wojciech Modest Amaro czy Michel Moran. Lokal serwuje też specjalne dania przygotowane przez gwiazdy ekranu w ramach projektu Signature Gwiazd.

Skąd ta idea? W języku polskim signature oznacza ''podpis'', organizatorzy wymyślili więc akcję, w której popularni aktorzy/aktorki wprowadzają swoje ulubione smaki do menu restauracji, sygnując je właśnie swoim podpisem. Premiera każdego takiego dania to medialne wydarzenie, na które zapraszani są celebryci i dziennikarze.

Pierwszą gwiazdą, która wzięła udział w kulinarnym projekcie, była Małgorzata Socha. Do menu restauracji wprowadziła delikatnego dorsza. Kolejne autorskie danie – jesiotr z Cannelloni – przygotowała Anita Sokołowska. Do współpracy został następnie zaproszony Borys Szyc, który podał na stół mięso z chrzanem, ser burrata i truflę.


– Uwielbiam podróżować, nie tylko z przewodnikiem i po dobrych hotelach. Podróże kulinarne są dla mnie bardzo istotne w poszukiwaniu nowych smaków lub odnalezieniu dawnych, tych najukochańszych, zapomnianych. Właśnie z tych dwóch dróg poszukiwań zrodził się koncept na dania dla restauracji Signature – komentował swój udział aktor.
Poza nietuzinkowym ekologicznym jedzeniem na każdą porę dnia (śniadanie, obiad, kolacja) restauracja Signature słynie też z cyklicznych imprez. Odbywają się tu degustacje, spotkania ze światowymi producentami win oraz wydarzenia kulturalne takie jak koncerty i wernisaże. Goście mogą zorganizować tu spotkania biznesowe i bankiety.

Mieszczące się w XIX-wiecznej kamienicy restauracja zdobyła wiele prestiżowych nagród w ciągu swojej ponad 5-letniej działalności w gastronomii. Kilkukrotnie została wyróżniona w Michelin, markowym przewodniku po najlepszych restauracjach w Europie. Symbolami sztućców opatrzono ją w 2016, 2017 i 2018 roku.

– Kuchnia Signature to świadome gotowanie, bez chemii, bez oleju palmowego. Chcemy podawać po prostu dobre jedzenie z polskimi akcentami. Ma być sezonowe i najzdrowsze, jakie można zaserwować. No i do tego w przyzwoitych cenach. Zapraszam serdecznie wszystkich do restauracji Signature – zachęca Wojciech Kilian.

Artykuł powstał we współpracy z Signature Restaurant

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0Pornografię codziennie oglądają dziesiątki tysięcy dzieci. Rodzice są bezradni
0 0Epidemia wśród dzieci. Do 2030 roku pochłonie 11 mln ofiar
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Po 15 latach Scooby-Doo wraca na ekrany kin. Usłyszymy same gwiazdy
0 0Po nominacjach dla Pawłowicz i Piotrowicza. PiS w górę w sondażu
0 0Działa w Tatrach od lat. Tłumaczy, dlaczego pomysł Kurskiego na Sylwestra to nieporozumienie
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą