Ma 85 lat i... lata na trapezie. Właśnie trafiła do Księgi Rekordów Guinessa

Betty Goedhard ma 85 lat i trafiła do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarsza kobieta trenująca latanie na trapezie.
Betty Goedhard ma 85 lat i trafiła do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarsza kobieta trenująca latanie na trapezie. Fot Screenshot YT/ Inside Edition
Co roku do Księgi Rekordow Guinessa trafiają ludzie robiący niesamowite rzeczy. W edycji na rok 2019 uwagę zwraca Betty Goedhard, która jest najstarszą na świecie kobietą trenującą latanie na trapezie. Kobieta ma 85 lat, a latać zaczęła... dopiero siedem lat temu!


Sport zawsze był obecny w jej życiu
Betty pochodzi z Kalifornii. Trapez nie był jej pierwszą przygodą ze sportem, wcześniej kobieta była profesjonalną łyżwiarką, zatem sprawność fizyczna od zawsze była stałym elementem jej życia. Nie bała się również bardziej ekstremalnych aktywności, dlatego chętnei próbowała również wspinaczki czy skoków ze spadochronem.

Od pierwszej wizyty w cyrku w dzieciństwie, jej marzeniem był trapez, ale pierwsze próby latania podjęła dopiero w wieku 78 lat, kiedy to w prezencie otrzymała voucher na pierwsze zajęcia.

– Chciałabym zachęcić ludzi, kobiety, aby w wieku 50 czy 55 lat nie myślały o sobie, że są stare – mówiła Betty w rozmowie z Inside Edition. – Często jestem pytana jak w wieku 85 lat daję radę robić to, co robię. Myślę, że to dlatego, że zajmuje się rzeczami, które sprawiają mi przyjemność. Nie robię nic, czego nie lubię – dodała.
Kondycja i hart ducha amerykanki mogą zawstydzić wielu współczesnych 20 - i 30- latków, nie mogących pochwalić się tak wysportowanym ciałem. Czy kobieta przejmuje się komentarzami odnośnie swojego wieku? Wręcz przeciwnie.

Gdy ktoś otwarcie mówi jej, że raczej nie powinna już latać na trapezie, ponieważ w tym wieku może to być niebezpieczne, Betty szybko wyprowadza go z błędu i twierdzi, że to, co robi może inspirować innych.

– Powtarzam sobie, że wiem, że nie będę mogła robić tego wiecznie. I właśnie dlatego chcę to doceniać dziś. To mój sposób na życie. Nauczyłam się czerpać przyjemność z każdego dnia – mówiła w wywiadzie dla NBC jeszcze w 2016 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu