Z tego lasu można nie wyjść żywym! Czy odważysz się posiąść książkę, którą podrzucił Marcin Dorociński?

W to właśnie miejsce Marcin Dorociński zaprasza cię o północy.
W to właśnie miejsce Marcin Dorociński zaprasza cię o północy. Fot. mat prasowe
Promowanie wśród Polaków czytelnictwa oraz aktywności fizycznej to naprawdę duże wyzwania. Jak powinno się to robić, pokazuje akcja dotycząca thrillera "Naturalista". Ruszaj śladami Marcina Dorocińskiego i w leśnych ostępach znajdź prawdziwy skarb. Oraz naprawdę dużą dawkę przerażenia.


Wg badań przeprowardzonych przez Bibliotekę Narodową zaledwie 38 proc. Polaków przeczytało w ciągu ubiegłego roku przynajmniej jedną książkę. Natomiast 9 na 100 osób sięgnęło w tym okresie po przynajmniej siedem pozycji.


Choć trend spadkowy w tej kwestii zatrzymał się i mamy do czynienia ze stabilizacją poziomu czytelnictwa, to nie powinniśmy jeszcze radośnie otwierać szampana, bo wciąż nie jest dobrze. Spójrzmy chociażby za naszą południową miedzę: w Czechach przynajmniej jedną lekturę w roku zalicza ponad 83 proc. społeczeństwa!


Rusz się, rodaku
Daleko nam do najlepszych również pod względem umiłowania ruchu na świeżym powietrzu. Badanie "Diagnoza zmęczenia Polaków – Bodymax” wykazało, iż aktywne spędzanie wolnego czasu znajduje się dopiero na czwartym miejscu, gdy chcemy zregenerować organizm.


W takich momentach 31 proc. naszych rodaków idzie na spacer do lasu (lub przynajmniej parku czy ogródka). Gwoli formalności: medalowe pozycje okupują odpowiednio odsypianie, oglądanie telewizji lub filmów oraz korzystanie z komputera.
Dreszczowiec outdoorowy
Tego, że można upiec dwie (wartościowe) pieczenie na jednym ogniu, dowodzi właśnie wydawnictwo W. A. B.
Chodzi tu o niecodzienną akcję, w której Marcin Dorociński przeobraża się w "leśnego ambasadora czytelnictwa", a która może przekona cię zarówno do przeczytania naprawdę dobrej książki, jak i wybrania się do lasu.

Warunek jest jeden: musisz mieć stalowe nerwy. Mocne na tyle, aby zapuścić się w ciemne knieje w środku nocy.

O co chodzi w tej ekscytującej zabawie?
W szesnastu lasach (od Białegostoku, poprzez Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawę i Wrocław, aż po Zieloną Górę) zostanie ukrytych szesnaście książek.
Każda osoba, która odnajdzie specjalnie oznaczony tom, otrzyma od W.A.B. roczny zapas wszystkich kryminałów i thrillerów, jakie ukażą się w 2019 roku nakładem owego wydawnictwa.

Możesz zacząć ich szukać od północy w sobotę 15 września, korzystając z poniższych koordynatów:
Mała porada: jeżeli to właśnie ty trafisz na jedną z powyższych książek, pod żadnym pozorem nie zaczynaj czytać jej przed wyjściem z lasu, mowa tu bowiem o "Naturaliście", czyli thrillerze, który naprawdę potrafi zmrozić krew w żyłach.

W tym bestellerze autorstwa Andrew Mayne'a (magika, współpracującego niegdyś z Davidem Copperfieldem) przeniesiesz się do niepokojących lasów amerykańskiej Montany, gdzie natrafisz m. in. na zmasakrowane zwłoki oraz krwiożercze niedźwiedzie grizzly.Uwierz nam na słowo: po tę pozycję zdecydowanie powinno sięgać się dopiero wtedy, gdy jesteśmy zabarykadowani we własnym domu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Serial zachwycił miliony, mamy teraz film. "Downton Abbey" to idealny tytuł na jesień
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu
FELIETON MICHALIK 0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Prezydent podpisał ustawę, będzie niższy PIT dla 25 mln osób. Ale jest jeden haczyk
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia
WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik