Anja Rubik otwiera w Warszawie... szkołę! "W Polsce seks wciąż jest tematem tabu"

Anja Rubik chce, aby seks przestał być w Polsce tematem tabu. Kolejną odsłoną kampanii #sexedpl jest... szkoła
Anja Rubik chce, aby seks przestał być w Polsce tematem tabu. Kolejną odsłoną kampanii #sexedpl jest... szkoła Fot. materiały prasowe
Anja Rubik już dawno przestała być "tylko" modelką.Angażuje się nie tylko w walkę o prawa kobiet w Polsce, ale również w propagowanie edukacji seksualnej wśród młodzieży. W zeszłym roku wystartowała ze świetną kampanią #sexedpl, ale na tym nie poprzestała. Już niedługo premierę będzie miała jej książka, a we wrześniu otworzy w Warszawie... szkołę!


Edukacja seksualna, której w Polsce brakuje
Na pięć dni dawne warszawskie liceum im.Hoffmanowej zamieni się w miejsce edukacji seksualnej. Od 19 września młodzież będzie miała okazję wziąć udział w warsztatach, wykładach i pokazach filmów, mających na celu uświadamianie w kwestiach seksualnych, które w Polsce dla wielu - nie tylko nastolatków - wciąż są tematem tabu.
W szkole SEXEDPL młodzi ludzie będą mieli okazję spotkać m.in. pedagogów, lekarzy i seksuologów, którzy poprowadzą interesujące warsztaty i wykłady.

Jak zabezpieczać się przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową? Czym jest świadoma zgoda i dlaczego warto akceptować siebie? Eksperci postarają się pomóc w szukaniu odpowiedzi na te i inne pytania, które uświadomią młodzież i nauczą ich otwartości na rozmowy o życiu seksualnym.

Kolejna odsłona kampanii #sexedpl
Szkoła jest jednocześnie wydarzeniem poprzedzającym wydanie książki Anji Rubik #sexedpl, w której modelka rozmawia z ekspertami o dojrzewaniu i życiu seksualnym, zadając pytania, które wielu mogą wydać się odważne, ale na których uzyskanie odpowiedzi jest wszystkim potrzebne.
To kolejne części kampanii Anji Rubik, uświadamiającej młodych Polaków, którzy w szkole nie mają dostępu do właściwej edukacji seksualnej. Pierwszą odsłonę projektu wsparło wielu znanych i lubianych Polaków, w tym m.in. Robert Biedroń, Maffashion i Maciej Stuhr. Jesteście ciekawi, co na temat projektu i zaangażowania powiedziałaby sama Anja?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Serial zachwycił miliony, mamy teraz film. "Downton Abbey" to idealny tytuł na jesień
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik