Ten styl we wnętrzach robi furorę. Japandi to to miks Skandynawii i orientalnego wschodu

Japandi to miks Skandynawii i Japonii
Japandi to miks Skandynawii i Japonii Fot. Instagram/simpliciteblog
Co się stanie, gdy w naszych wnętrzach połączymy styl skandynawski i kulturę Japonii? Japandi –to miks minimalizmu zimnej Skandynawii i orientalnego Wschodu. Na jakie meble i dodatki warto postawić w tym trendzie?


Styl Japandi to inspiracje z wnętrz północnej Europy oraz japońskiej filozofii minimalizmu. Charakterystyczna dla tego stylu jest prostota, funkcjonalność, ale też czystość formy. Wnętrza japandi nie są jednak tak chłodne jak w przypadku stylu skandynawskiego.

Ten trend to również ukłon w stronę autentyczności. Meble i dodatki wykonane są z naturalnych, surowych materiałów, takich jak m.in. kamień, wiklina czy drewno. Barwy dominujące to przede wszystkim beże, kolory ziemi, brudna biel. Z kolei meble mają być proste i niskie, najlepiej gdyby pochodziły z recyklingu.
Świetnie sprawdzą się drewniane stoły i ławy, ale dużą popularnością cieszą się również gliniane naczynia. Warto też postawić na dodatki z naturalnych materiałów. Jeżeli nie wiecie, z jakiego materiału wybrać pościel, postawcie na len.
Ducha japandi oddadzą na przykład ażurowe i bambusowe lampy, dające ciekawe efekty świetlne na ścianach, ławka z jasnego, dębowego drewna czy drewniana ściana, świetnie komponująca się w dużymi lustrami. Z kolei wnętrza uzupełnią rośliny i ozdobne gałęzie, ale też drzewka bonsai.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...