Kawa, która przenosi w nieznane. Wyprawa do Afryki, Azji lub Ameryki Południowej może kosztować... 1,9 zł

Właściwa osoba na właściwym miejscu, czyli Jarosław Kuźniar w roli przewodnika
Właściwa osoba na właściwym miejscu, czyli Jarosław Kuźniar w roli przewodnika Fot. mat. prasowe
Jaka kwota jest niezbędna, aby udać się na wyprawę do Etiopii, Indonezji, Indii, Nikaragui bądź Kolumbii? Wystarczy zaledwie 1,9 zł. Uwaga: ta promocyjna cena dotyczy wyłącznie osób, które kochają naprawdę pyszną kawę. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i ruszaj w egzotyczną podróż przez pięć wyjątkowych regionów, rozsianych po Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej.


Podczas, gdy nasz świat pędzi jak szalony, to właśnie branża kawowa – jako jedna z nielicznych – kultywuje dawne tradycje; to, co najlepszego w tradycyjnym rzemiośle, będącym efektem wiedzy całych pokoleń.

Od etapu sadzenia, poprzez pielęgnację drzewek, zbieranie owoców, aż po ręczną selekcję i obróbkę ziaren. A wszystko to przy wykorzystaniu metod charakterystycznych od dawien dawna dla danego kraju.

Z efektami tej ciężkiej pracy zapoznali się pasjonaci kawy, którzy 26 września zebrali się w warszawskiej restauracji Izumi Sushi. W klimatycznej palmiarni odbyli dalekie podróże, w których zamiast samolotu używano zmysłów smaku, węchu oraz wyobraźni.Napar powstały na bazie ziaren z każdego z nich ma swój niepowtarzalny smak, który zawdzięcza unikatowemu splotowi warunków geologicznych i klimatycznych oraz procesowi pozyskiwania i obróbki ziaren kawy.
Przewodnikiem byli przedstawiciele marki Nespresso, Hala Halabi (Senior Brand Manager), Anna Oleksak (Coffee Ambassador) oraz Jarosław Kuźniar (dziennikarz, który z pasji do podróżowania uczynił swój drugi zawód).

Wraz z nimi przybyli goście mogli porównać smak, esencję i charakter mieszanek, przenosząc się w ten sposób o całe tysiące kilometrów od Wisły.

Masz ochotę na podobne doznania? Nowa kolekcja Nespresso Master Origin, powstała we współpracy z lokalnymi plantatorami, już dziś jest w zasięgu twojej ręki. Do wyboru są kawy Ethiopia, Indonesia, India, Nicaragua i Colombia – wyłącznie od ciebie zależy, gdzie masz ochotę się przenieść.
Smakołyki dostępne są w butikach Nespresso oraz www.nespresso.com/pl. Cena kapsułki wynosi 1,9 zł. Każdą z kaw możesz przygotować jako espresso (40 ml) bądź też lungo (110 ml).

Szerokiej drogi!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Nagle stałam się rośliną w pieluchach". Anna miała 24 lata, gdy została uwięziona we własnym ciele

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych