Wszystkie odloty rapera. Kanye West ogłosił światu, że właśnie... przestał być Kanye Westem i zmienia imię

W tym przypadku związek frazeologiczny "palec boży" nabiera zupełnie nowego znaczenia
W tym przypadku związek frazeologiczny "palec boży" nabiera zupełnie nowego znaczenia Fot. 123fr
Dożyliśmy dnia, w którym Kanye West ogłosił światu, że nie jest już Kanye Westem i zmienia imię. To chyba idealny moment, aby przypomnieć sobie, kim zdarzało się już być temu pochodzącemu z Chicago artyście, który swoim ego mógłby obdzielić połowę ludzkości. Studiujesz psychiatrię? A więc przeczytaj o kimś, kto mógłby służyć jako żywa pomoc naukowa podczas rozgryzania pojęcia "osobowość wieloraka".


Pablo Pisasso, Michał Anioł, Jean-Michel Basquiat, Walt Disney oraz Steve Jobs – gdy w roku 2013, podczas swojego koncertu w Paryżu, Kanye zaczął mówić publiczności, że jest każdym z owych wielkich ludzi, świat jeszcze patrzył na Amerykanina z niedowierzaniem.


Jednak z czasem podobne deklaracje przestały już kogokolwiek dziwić. Kanye bowiem nie tylko wielokrotnie potwierdzał swoje stanowisko, czasami je doprecyzowując („Gdybym zajął się malarstwem, byłbym od Pisassa lepszy"), lecz zaczął do powyższej listy dokładać kolejne postaci, porównując się m. in. do Andy'ego Warhola i Williama Shakespeare'a.


Wobec takich konkretów bledną pomniejsze ogólniki, czyli momenty, w których raper ogłaszał, iż jest "superbohaterem", "jądrem, wokół którego skupia się cała kultura", bądź też "absolutną wspaniałością wszech czasów"

Zdarza się, że inspiracje płynące ze świata sztuki bądź technologii komputerowych to za mało. Wobec tego Kanye zaczął ostatnimi czasy ogłaszać, że na 100 proc. zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wg aktualnych planów nastąpi to w roku 2024. Godna pochwały rozwaga, gdyż wcześniej artysta zapowiadał, iż będzie to miało miejsce o cztery lata wcześniej, a on sam stanie się następcą Donalda Trumpa.
Kim jeszcze jest Kanye? Jeżeli wierzyć jego deklaracjom: Bogiem. To, że zaczął tak twierdzić na albumie "Yeezus" (2013), nie jest niczym zaskakującym. Nie on pierwszy i nie ostatni użył podobnych słów w piosence.


Bardziej odjazdowo zrobiło się wówczas, gdy do owej tezy, zawartej w kawałku "I Am A God", Kanye zaczął się odnosić w swoich wypowiedziach. Dodajmy: wypowiedziach, w których sprawiał wrażenie osoby mówiącej zupełnie serio.

Zapytany o ową kwestię w wywiadzie dla magazynu "W", objaśnił, iż "stworzył ten kawałek, ponieważ jest Bogiem i nie sądzi, aby wymagało to większych wyjaśnień".

Wymaganie podobnych wyjaśnień byłoby zresztą wielkim nietaktem w stosunku go człowieka, który o swej boskości mówi już od dawna. Ba! Ma na nią nawet kwity, takie jak chociażby okładka magazynu "Rolling Stone" z lutego 2006 r., na której Kanye pozuje w koronie cierniowej, cierpiąc za grzechy zwykłych śmiertelników.
Być może dlatego, gdy w roku 2015 na rynku pojawiła się książka "The Book Of Yeezus", czyli przeróbka Biblii, w której słowo "Bóg" zastąpiono określeniami "Kanye" bądź "Yeezus", artysta nie protestował i nie zaprzeczał.

Pamiętajmy również, że Yeezus to alternatywne imię, którego mąż Kim Kardashian używa nie tylko w działalności raperskiej. W końcu to właśnie stąd wzięła się nazwa butów Yeezy, czyli mokrego snu sneakerheadów, którego kolejne generacje Kanye współprojektuje już od roku 2009 (początkowo działając z Nike, dziś z Adidasem).

Dziś ów geniusz postawił na minimalizm, ogłaszając, iż stał się niejakim YE.

A my to szanujemy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z Radą Europejską powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką