Najgorętszy trend w świecie makijażu oczu? Poznaj tzw. cut crease i dowiedz się, jak go wykonać

Cut Crease to makijaż, który przyciąga spojrzenia
Cut Crease to makijaż, który przyciąga spojrzenia Fot. YouTube
Jesteś osobą, która nie boi się eksperymentować z makijażem? A więc cut crease będzie idealny właśnie dla ciebie. W tym trendzie cała uwaga koncentruje się na oczach, które im bardziej są wyraziste, tym lepiej. Jak go wykonać?


Cut crease to coś, co rewelacyjnie sprawdzi się podczas jesienne, wieczornych wyjść. Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo wyrazisty. Ten makijaż wymaga nieco czasu, jednak jeżeli chcesz, żeby twoje oczy przyciągały inne spojrzenia, zaryzykuj.

W tym trendzie przede wszystkim stawia się na podkreślenie górnej powieki i mocno wytuszowane rzęsy. Make-up optycznie powiększy i otworzy oczy. Dobrze skomponuje się też z mocną, niemal kocią kreską narysowaną eyelinerem.
Pierwszym krokiem do jego wykonania jest nałożenie na całą górną powieką korektora lub cienia odpowiadającego tonacji twojej skóry. Podkreślisz w ten sposób powiekę i wygładzisz obszar wokół oczu. Następnie nałóż wyrazisty cień. Preferowane kolory to bordowy, fuksjowy i jagodowy. Rozetrzyj go. Między dwoma odcieniami stworzy się wyraźne odcięcie. Optycznie powiększy oko i doda makijażowi głębi.
Kolejnym krokiem będzie bardzo wyraźne zaznaczenie odcięcia między dwoma odcieniami. Nałóż kolor nude na ruchomą część powieki i wyraźną linią oddziel ją od załamania. Później sięgnij po jeden z ciemnych barw cieni do powiek, na przykład brązowy i cieniutkim pędzelkiem podkreśl załamanie. Kolor rozetrzyj palcem do wewnętrznej części oka.

Aby make-up był jeszcze bardziej wyrazisty, sięgnij po eyeliner i narysuj kreskę wzdłuż linii rzęs, a następnie przeciągnij ją w stronę skroni. Na koniec pomaluj oczy mascarą. Dla podkręcenia efektu możesz też doczepić sztuczne rzęsy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu