To oni powalczą o nagrodę MTV EMA 2018. Wśród nominowanych znowu te same nazwiska

Wśród nominowanych do nagrody MTV EMA 2018 znalazły się między innymi Brodka i Margaret
Wśród nominowanych do nagrody MTV EMA 2018 znalazły się między innymi Brodka i Margaret Fot. Instagram/ missbrodka, margaret
Jesienią każdego roku ogłaszani są polscy artyści nominowani do prestiżowych nagród MTV EMA. Lista wykonawców pojawiła się i tym razem. Kto się na niej znalazł? Obyło się - jak zwykle zresztą - bez zaskoczeń. Czy tylko ja mam wrażenie, że nominowani są w kółko ci sami twórcy?


Europe Music Awards 2018
Na tegorocznej liście znaleźli się Dawid Podsiadło, Brodka, Margaret i Natalia Nykiel. Dołączył do nich również tegoroczny debiutant - hitowy duet Taconafide.

I niby wszystko się zgadza, niby wszystko jest w porządku. Przecież każdy z wymienionych twórców nagrał nowy przebój czy album. Ale jednocześnie, gdy spojrzeć na nominowanych z poprzednich lat, nie da się oprzeć wrażeniu, że przewijają się wśród nich te same nazwiska. Pretendentów do nagrody można w zasadzie zgadnąć jeszcze przed poznaniem listy.
Absolutnie żadnemu z tegorocznych nominowanych nie odmawiam ani osiągnięć ani talentu. Wręcz przeciwnie - muzyka Podsiadły mogłaby być soundtrackiem do mojego życia, a kreatywność Moniki Brodki z każdą płytą i wymyślaną przez nią kreacją zaskakuje.

Jednak poza tą starą gwardią, o ile mogę nazwać tak artystów 20- i 30-letnich, polska muzyka pełna jest odkryć i talentów, co widać zwłaszcza w ostatnich kilku latach. I wcale nie chodzi o twórców niszowych!

Polski pop na coraz wyższym poziomie
Czasy, w których słysząc w radiu piosenkę mówiło się "jak na polską, całkiem dobra" minęły chyba bezpowrotnie. Co kilka miesięcy pojawiają się artyści, którzy okazują się objawieniem. Genialna Bitamina, ciekawa Daria Zawiałow czy zaskakujący Kortez - to tylko kilku z nich, a przecież wystarczy przejrzeć serwisy muzyczne, aby zobaczyć, że to kropla w morzu.
Choć można wyśmiewać rozmaite programy z gatunku "wokalny talent show", to jednak nie da się ukryć, że również im zawdzięczamy pojawianie się nowej jakości w muzyce popularnej. Zresztą aż troje z pięciorga tegorocznych nominowanych poznaliśmy właśnie dzięki tego typu programom.

Może to naiwne, ale po cichu liczę na to, że w przyszłym roku (tak dla odmiany) na liście nominowanych pojawi się kilku mniej znanych, a równie utalentowanych artystów. Taka nominacja dałaby im szansę na dotarcie do nowych słuchaczy i była czymś wyjątkowym, a nie oczywistym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Nagle stałam się rośliną w pieluchach". Anna miała 24 lata, gdy została uwięziona we własnym ciele

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych