Jest zabawny jako "Jaś Fasola". A prywatnie? Pięć rzeczy, których nie wiecie o Rowanie Atkinsonie

Rowan Atkinson wcielał się w "Jasia Fasolę" przez 28 lat
Rowan Atkinson wcielał się w "Jasia Fasolę" przez 28 lat Fot. Instagram/ Rowan Atkinson
Widzowie na całym świecie uwielbiają "Jasia Fasolę", granego przez Rowana Atkinsona. 63-letni aktor zapowiedział niedawno, że kontynuacja filmowych przygód z kultowym bohaterem w roli głównej raczej nie nastąpi. Fani Atkinsona najbardziej znają jego komediowe oblicze. A czego nie wiedzą o 63-letnim komiku?


"Jaś Fasola" istnieje w świadomości widzów już 28 lat. Nic dziwnego, że Rowan Atkinson wcielający się w główną rolę, jest już nią zmęczony. "Szczerze mówiąc, wątpię, że Mr. Bean powróci na ekrany. Nadszedł taki moment, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że zrobiliśmy wszystko z tą postacią, co zaplanowaliśmy" – mówił niedawno aktor.

Jaś Fasola wydawał mu się mało śmieszny


Choć może się wydawać, że skoro widzowie zrywali sobie boki na kolejnych odcinkach "Jasia Fasoli", granie mało rozgarniętego błazna było równie zabawne dla Atkinsona. Nic bardziej mylnego! "Bardzo, bardzo rzadko to, co robiłem, wydawało mi się zabawne" – mówił aktor.

Mało rozmowny również prywatnie


W "Jasiu Fasoli" nie mówił prawie nic. Jak się okazuje, również w życiu prywatnym aktor nie należy do rozgadanych osób. 63-letni Rowan nieco się jąka, co jest powodem jego niechęci do wywiadów z dziennikarzami.

Angażuje się charytatywnie


Rowan należy do osób, które angażują się charytatywnie. Brytyjczyk jest jednym z inicjatorów powstania Comic Relief, organizacji charytatywnej założonej przez ludzi ze środowiska brytyjskiej komedii. Atkinson w dalszym ciągu bierze aktywny udział w jej działalności, będąc jedną z gwiazd organizowanego co dwa lata specjalnego maratonu telewizyjnego, który stanowi ukoronowanie tzw. Dnia Czerwonego Nosa, czyli wielkiej zbiórki pieniędzy prowadzonej przez Comic Relief.

Jego pasją są samochody


Rowan Atkinson uwielbia samochody. Aktor lubi prowadzić ciężarówki, ale uwielbia też samochody sportowe. W swojej posiadłości w hrabstwie Oxfordshire posiada kolekcję sportowych aut. Jego ulubioną marką jest Aston Martin, ale w jego zbiorach znajdziemy również samochody takich marek jak m.in. Bugatti, Lancia, mcLaren czy MG.

Angażuje się w politykę


Rowan Atkinson oprócz działalności charytatywnej nie stroni też od polityki. Swego czasu głośno było o publicznych wypowiedziach gwiazdora przeciwko planom rządu brytyjskiego w kwestii wprowadzenia nowego ustawodawstwa o podżeganiu do nienawiści religijnej. Według aktora miała ona naruszać wolność słowa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...