Kolejny sukces Polaków. Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w produkcji BBC, w towarzystwie gwiazdorskiej obsady

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w serialu BBC "World on Fire" już w 2019 roku
Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w serialu BBC "World on Fire" już w 2019 roku Fot. Kadr z filmu "Bogowie", Instagram/ zofiawichlacz (kadr z serialu "Rojst")
Tomasz Kot i Zofia Wichłacz już niebawem pojawią się w produkcji stacji BBC "World on Fire". Serial będzie opowiadać historię II wojny światowej przez pryzmat zwykłych ludzi. Obok polskich aktorów na ekranie zobaczymy m.in. Helen Hunt.


"World on fire" - o czym opowiada serial?
Siedmioodcinkowy serial skupiony będzie na pierwszym roku wojny. Historia rozpocznie się od inwazji Niemiec na Polskę w 1939 roku a zakończy przedstawieniem Bitwy o Anglię. Nie będzie to typowy serial wojenny, ponieważ twórcy skupili się na tym, aby pokazać koszmar wydarzeń oczami zwykłych ludzi i uświadomić, jaki wpływ miały na ich codzienność.

"World on Fire" opowiada ludzkie historie ukryte w wydarzeniach historycznych, o których myślimy, że wiemy. Poznamy Harry'ego, młodego tłumacza z Warszawy, który negocjuje z nazistami to, aby wydostać z kraju swoją kochankę Kasię, a także Lois, dziewczynę czekającą na niego w domu" - mówi o jednym z wątków reżyser, Peter Bowker.
Kot i Wichłacz w obsadzie
Główną rolę w brytyjskiej produkcji zagra zdobywczyni Oscara Helen Hunt.

Jeszcze niedawno spekulowało się o udziale Kota w nowym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Choć z tych planów nic nie wyszło, to jednak aktorowi, który międzynarodowy rozgłos zyskał przede wszystkim dzięki występowi w "Zimnej wojnie", udało się znaleźć w obsadzie serialu BBC, co również jest ogromnym osiągnięciem.


Zofia Wichłacz, mimo młodego wieku, może już pochwalić się niemałymi sukcesami. Aktorka wystąpiła m.in. w filmie Jana Komasy "Miasto 44" czy popularnym ostatnio serialu Showmaxu "Rojst". Dziewczyna już niedługo pojawi się również w pierwszej polskiej produkcji Netflixa -"1983", reżyserowanej m.in. przez Agnieszkę Holland, opowiadającej alternatywną wersję historii Polski.
Póki co, nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy polskich aktorów na BBC, gdyż konkretna data premiery pierwszego odcinka jeszcze nie jest znana. Jedyny pewnik: odbędzie się w 2019 roku.

Od kilku dni dowiadujemy się o kolejnych sukcesach rodzimych artystów. Teraz do Joanny Kulig, która zagra w serialu Amazonu oraz Magdaleny Cieleckiej, kręcącej film, w którym pojawią się także Clive Owen i Tim Roth, dołączyli Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. Oby dobra passa polskich aktorów trwała jak najdłużej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem